1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar Sakal-ı Şerif'e akın ediyor
Diyarbakırlılar Sakal-ı Şerif'e akın ediyor

Diyarbakırlılar Sakal-ı Şerif'e akın ediyor

Ramazan ayı boyunca her akşam bir camide ziyarete açılan Hz. Muhammed (SAV)'in Sakal-ı Şerif'i Diyarbakırlılar'dan büyük ilgi görüyor.

A+A-

Ramazan ayı boyunca her akşam bir camide ziyarete açılan Hz. Muhammed (SAV)'in Sakal-ı Şerif'i Diyarbakırlılar'dan büyük ilgi görüyor. Önceki yıllarda sadece Kadir Gecesi Ulu Cami'de ziyarete açılan Sakal-ı Şerif, izdihama neden oluyordu. Diyarbakır Müftülüğü bunu önlemek için Ramazan ayı boyunca Sakal-ı Şerif'i ziyarete açtı. Her akşam bir camide olan Sakal-ı Şerif'in gösterimi, Kadir Gecesi Ulu Cami'de son bulacak.

Diyarbakır İl Müftüsü Ali Melek, Ramaz'an ayı boyunca Sakal-ı Şerif'lerin camilerde vatandaşlara açık olacağını söyledi. Hazreti Muhammed'in (SAV) Sakal-ı Şerif'lerinin 4 Eylül 2008 tarihi itibariyle ziyarete açıldığını belirten Melek, şunları söyledi: "Her yıl Kadir Gecesi'nde ilimiz Merkez Ulu Camii'nde Sakal-ı Şerif, ziyarete açılmakta ve açıldığı gün büyük yoğunluk yaşanmaktaydı.

Dini duyguların doruk noktasına ulaştığı, manevi atmosferin çoğaldığı mübarek Ramazan ayında, Hz. Peygamberimizden (SAV) hatıra olan Sakal-ı Şerif ziyaretinde büyük yoğunluk yaşanıyor. Bu yoğunluğu azaltmak, diğer büyük ve merkezi camilerimizde de bu manevi atmosferi yaşatabilmek, vatandaşlarımız arasında mevcut olan birlik, beraberlik ve kardeşliği daha da pekiştirmek, Peygamber sevgisi etrafında insanları bir araya getirerek, toplumumuzda mevcut olan sevgi ve hoşgörüye katkıda bulunmak üzere kentimizde bulunan merkezi camilerimizde Sakal-ı Şerif, ziyarete açılmıştır. Bu camiler seçilirken, merkezi konumda ve ulaşımı kolay olan camilerimiz tercih edildi. Böylelikle daha kalabalık bir vatandaş kitlesinin Sakal-ı Şerif ziyaretini gerçekleştirebilmesi hedeflendi."