1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar mercedes'in yeni serisini denedi
Diyarbakırlılar mercedes'in yeni serisini denedi

Diyarbakırlılar mercedes'in yeni serisini denedi

DİYARBAKIR - Diyarbakırlılar Mercedes’in yeni E serisi ile keyifli test sürüşü deneyimi yaşadı.

A+A-

Diyarbakır’da Şanlıurfa yolu 3.kilometrede bulunan Mercedes-Benz Türk Anonim Şirketi Bayi Gelecek Otomotiv Diyarbakırlı vatandaşlara Mercedes’in yeni E serisini deneme fırsatı sundu.

İlk olarak benzin ve dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğinin sunulduğu yeni E serisinde 2 litre hacimli benzinli E200 modeli 184 beygir güç ve 300 Nm tork üretirken, 2 litre hacimli dizel E220d modeli ise 195 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. 

Yeni E serisinin tüm motor seçeneklerinde yeni geliştirilen ve yüksek verimi ile ön plana çıkan 9 kademeli şanzıman olan 9G-Tronic mevcut. Hızlı vites değişimleri ile dikkat çeken bu şanzıman, güç gereksiniminin az olduğu zamanlarda motoru düşük devirde tutuyor.

Böylece yakıt verimliliğine katkıda bulunulurken, aynı zamanda gürültü seviyesi de azaltılıyor. Süspansiyonu standart olarak çelik yaylı yürüyen aksam yapısına sahip olan yeni E serisinin otomatik park sistemi en çok dikkat çeken yenilikler arasında.

Gelecek Otomotiv Genel Müdürü Aziz Batgi, yeni E serisinde teknolojinin nimetlerinden bir hayli faydalanıldığını belirterek, “Müşterilerimizle yeni E serimizi test ediyoruz. Yeni E Serisi araçlarımız 2000 motor benzinli ve 2000 motor dizel araçlar olarak satışa sunuldu.

Dokuz ileri şanzıman ile iç ve dış dizaynı tamamen yenilenmiş bir araçla müşterilerimizin karşısına çıkıyoruz. Yeni E serisi 9 ileri şanzımanla birlikte yakıt tasarrufunu sağlıyor.

Tamamen yenilenmiş tasarımlar ön planda. Diğer E serilerine göre tamamen yenilenmiş bir E serisi. Herkese önerebileceğimiz ve geniş aileler için de önerilebilecek olan bu araç prestijli ve konforlu bir araç” dedi.

(EK-MP-Y)

HABERE YORUM KAT