1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar güven ortamı istiyor
Diyarbakırlılar güven ortamı istiyor

Diyarbakırlılar güven ortamı istiyor

Milletvekili genel seçimlerine sayılı günler kala sandıktan beklentilerini dile getiren Diyarbakırlılar, yapılacak seçimlerle yeniden huzur ve güven ortamına dönülmesini istedi.

A+A-

1 Kasım’da yapılacak 26’ncı Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne sayılı günler kalırken, Diyarbakırlılar seçimle ilgili beklentilerini dile getirdi. Çatışmalı ortamın getirdiği olumsuzluklardan kurtulmak istediklerini belirten Diyarbakırlılar, seçimlerden sonra huzur ve güven ortamının sağlanması gerektiğini söylediler.


Merkez Bağlar ilçesinde esnaflık yapan Mahmut Alabalık, bölgenin, özellikle de Diyarbakır’ın çatışmalı ortama sürüklenmesini istemediğini ifade etti.


Çatışmalı ortamdan etkilenen halkın sükûnet ortamına hasret kaldığını dile getiren Alabalık, “Seçimden sonra nasıl olursa, hangi sonuçlar alınırsa alınsın huzurun gelmesini istiyoruz. Huzur ve barış ortamının seçimlerin kaderine göre belirlenmesine karşıyım. Bölgemiz, özellikle de yaşadığımız şehir savaşa sürüklenmemeli. Çünkü çatışmalı ortam halkı etkiliyor. Esnaf olduğumuz için bu ortamdan çok etkilendik. Yeniden istikrar sağlanmasını ve işlerimizin açılmasını istiyoruz.” dedi.


Gelinen ortamda insanların can korkusu yaşadıklarını, bu nedenle artık huzur ortamının sağlanması gerektiğini belirten vatandaşlardan Murat Aslan (30) ise, “Artık ölümlerin, kan dökmelerin olmasını istemiyorum. Bu ortamda insanlar korkudan evlerinden dışarıya çıkamıyorlar. Günlük ihtiyaçlarını karşılamaktan dahi endişe ediyorlar. Yeter artık diyorum. Seçimler vesile kılınarak güven ortamı sağlansın. İnsanlar huzur içinde yaşasınlar.” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler