1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlılar demokrasi nöbetinin 11. gününde de meydanları doldurdu
Diyarbakırlılar demokrasi nöbetinin 11. gününde de meydanları doldurdu

Diyarbakırlılar demokrasi nöbetinin 11. gününde de meydanları doldurdu

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı vatandaşlar, darbe girişimine karşı gerçekleştirilen demokrasi nöbetinin 11. gününde de alanları doldurdu.

A+A-

Alanda Türk bayraklarının yanı sıra Filistin ve tevhit bayrakları da açıldı. Türkiye’de 15 temmuz akşamı, TSK içine sızmış bir grup askerin darbe girişiminde bulunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir televizyon programına cep telefonu üzerinden katılarak halkı alanlara davet etmiş ve vatandaşların demokrasi nöbeti tutmasını istemişti.

İlk günden bu yana çağrıya cevap veren Diyarbakır halkı, darbe girişiminin 11. gününde Park Orman’a akın ederek meydanı hınca hınç doldurdu. Diyarbakırlılar ellerinde Türk, Filistin ve tevhit bayrakları ile meydanlara koşarak demokrasi nöbetini tutmaya devam etti.

‘’Allah Erdoğan’ı başımızdan eksik etmesin’’

Demokrasi nöbetine katılan Diyarbakırlılar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı üzerine alanlara çıktıklarını, ancak onun çağrısı ile evlerine döneceklerini söyledi. Darbe girişiminde bulunan şahısların asla affedilmemesi gerektiğini hepsinin müebbet hapse çarptırılmasını isteyen vatandaşlar, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in ise idam edilmesini istedi.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunduğu etkinlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehine sloganlar atıldı.

HABERE YORUM KAT