1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı yaşlılar Hevsel’de buluştu
Diyarbakırlı yaşlılar Hevsel’de buluştu

Diyarbakırlı yaşlılar Hevsel’de buluştu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Mala Dilbêrên Mezin’e kayıtlı yaşlıları Hewsel Sosyal Tesisleri’nde ağırladı, yalnız olmadıklarını hissettirdi.

A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, bir yandan yürüttüğü çalışmalarla kimsesiz yaşlıların günlük yaşamlarını kolaylaştırmaya çalışırken bir yandan da önemli günlerde onları unutmayarak yalnız olmadıklarını hissettirmeye çalışıyor.

Yaşlıların ev ortamında desteklenmesi ve toplumdan soyutlanmadan yaşamına devam etmesi için kimsesiz yaşlılara ev temizliği, kişisel bakım, refakatçilik, danışmanlık, ayni ve nakdi yardımda bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası dolayısıyla Hevsel Sosyal Tesisleri’nde 100 yaşlıyı yemekte ağırladı.

Yemeğe yaşlı vatandaşların yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Zahit Çiftkuran, Sosyal Hizmetler ve Halkla İlişkiler Daire Başkanları katıldı. Yemekten sonra bir süre meclis üyeleri ve daire başkanlarıyla sohbet eden yaşlılar, etkinlik nedeniyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

HABERE YORUM KAT