1. HABERLER

  2. SPOR

  3. ​Diyarbakırlı Wushucular 7 madalya kazandılar
​Diyarbakırlı Wushucular 7 madalya kazandılar

​Diyarbakırlı Wushucular 7 madalya kazandılar

02-05 Haziran 2016 tarihleri arasında edirne de 9 ülkenin katılımı ile yapılan 3 açık balkan wushu şampiyonasına katılan Diyarbakırlı sporcular 2 birincilik. 6 ikincilik. 3 üçüncülük toplam 11 madalya ile kapattılar

A+A-

Sakarya’da yapılan 3. Açık Balkan Şampiyonası’nda milli takım formasıyla mücadele eden Diyarbakırlı wushucular, 2’si şampiyonluk olmak üzere 7 madalya kazandırarak tarihi başarıya imza attı.

Diyarbakırlı wushucular, Balkan Şampiyonası’nda Türkiye’yi sırtladı. Sporcular milli takım forması altında Türkiye’ye 7 madalya kazandırırken, bu durum kentte sevinçle karşılandı. Sakarya’da yapılan 3. Açık Balkan Wushu Şampiyonası’nda Diyarbakırlı sporcular, 3 ikincilik ve 2 üçüncülük de kazandırdı. Özlem Erdoğan; Üst Genç Bayanlar King’te 56 kiloda, Kübra Yaman; Üst Genç Bayanlar King 48 kiloda ikinci olurken, Osman Yılmaz; 80 kilo King’te Balkan ikinciliği kazandı. Abdulcelil Gözateş; Üst Genç Erkekler San’da 52 kiloda ve Yeter Fidan da Genç Bayanlar Standart Nanguan’da Balkan üçüncüsü olmayı başardı.

HABERE YORUM KAT