1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı vatandaşlardan örnek davranış
Diyarbakırlı vatandaşlardan örnek davranış

Diyarbakırlı vatandaşlardan örnek davranış

DİYARBAKIR - Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bedensel engeli nedeni ile ulaşımda sıkıntı yaşayan vatandaşın arkadaşları konser tertipledi.

A+A-

Düzenlenecek konserde elde edilecek gelir, engelli vatandaşın ulaşım sıkıntısını gidermek için harcanacak.

Bağlar ilçesinde ikamet eden 40 yaşındaki Ferhat Güzel, ulaşım sıkıntısı nedeniyle evden çıkamaz duruma geldi. Arkadaşları ve çevresindekiler engelli Ferhat Güzel için seferber oldu.

Ulaşım sıkıntısını çözmek için bir araya gelen Güzel'in arkadaşları, konser etkinliği düzenleme kararı aldı. 16 Nisan'da Kürt ve yerel sanatçıların sahne alacağı bir konser organize edilirken elde edilecek gelir Güzel'in ulaşımını daha rahat sağlaması için harcanacak.
Konseri düzenleyecekler adına konuşan Yasemin Aktaş, engelsiz yaşama destek adı altında bu etkiliği düzenlediklerini söyledi.

Aktaş, "Duyarlı insanları davet ediyoruz. Elimizden geleni yaptık. Çok uğraş verdik, umarım engelli arkadaşımız mutlu olur. Aile ortamında oluşan bir konser olacak. 6 arkadaş olarak kollarımızı sıvadık. Ferhat Güzel ulaşımını daha rahat sağlasın diye bu konseri organize ettik. Herkesin bu etkinliğe katılmasını istiyorum. Türkiye'deki tüm engelliler için bu tür etkinliklerin yapılması gerekiyor" dedi.


(BE-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT