1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı Tavacı Recep usta iddiaları yalanladı
Diyarbakırlı Tavacı Recep usta iddiaları yalanladı

Diyarbakırlı Tavacı Recep usta iddiaları yalanladı

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’a ait olduğu öne sürülen ses kaydında adı, belediyeye rüşvet verdiği şeklinde geçen ’Tavacı Recep Usta’nın sahibi Recep Budak, "Benden rüşvet talep edilmedi" diyerek iddiaları yalanladı.

A+A-

Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz’a ait olduğu öne sürülen ses kaydında adı, belediyeye rüşvet verdiği şeklinde geçen ’Diyarbakırlı Tavacı Recep Usta’nın sahibi Recep Budak, "Benden rüşvet talep edilmedi" diyerek iddiaları yalanladı.Budak, "Böyle bir rüşvetten haberim yok" diyerek şunları söyledi: "Ben de gazetelerden duydum bu kaydı. Şaşırdım. Benim böyle bir rüşvet konusunda bilgim yok. Böyle bir rüşvet benden talep edilmedi bende vermedim. Bizim yerimiz belediyeye ait. Ama ne belediye başkanından ne de meclis üyelerinden böyle bir rüşvet talebi gelmedi. Bayramdan sonra avukatımla görüşerek dava açıp açmamaya karar vereceğim. İlk defa böyle bir olayla karşılaşıyorum."

Tavacı Recep Usta, belediyeye ait dükkândan taşınmış

Diyarbakırlı Tavacı Recep ustanın yeri siyasilerin ve bürokratların uğrak yeri. Diyarbakır'da isim yapınca talep üzerine Ankara'ya şube açtı. Küçükesat'ta Çankaya Belediyesi'ne ait mekanda 9 yıl hizmet veren Tavacı Recep Usta'nın belediye ile anlaşamayarak işyerini kapattığı bildiriliyor. Şu anda yine Çankaya sınırlarındaki Dikmen'de hizmet veriyor.