1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı tava ustası Recep Budak dava açacak
Diyarbakır'lı tava ustası Recep Budak dava açacak

Diyarbakır'lı tava ustası Recep Budak dava açacak

Başkan Eryılmaz'ın kasette 'it' diye bahsettiği ve 'rüşvet vermekle' suçladığı Diyarbakır'lı Tavacı Recep Budak, iddiaları yalanladı, hakaret davası açacağını söyledi..

A+A-
CHP'li Çankaya Belediye Başkanı Muzaffer Eryılmaz'ın partili belediye meclis üyelerini rüşvet almakla suçlayıp yamyama benzettiği ses kaydının yankıları sürüyor.
Gündeme bomba gibi düşen kasette Eryılmaz, Tavacı Recep Usta restoranının sahibi Diyarbakır'lı Recep Budak için "Buradaki yamyamları doyurmak, para bulmak için 50 takla atıyorum. Ne o, Tavacı Recep Usta diye bir it var. Ondan 100- 150 milyar rüşvet getirecekler. Belediye Meclis üyelerine verilecek. 2 ay daha kapatmıyoruz" diyordu.Budak ise şaşkın. Olayı basından öğrendiğini ve Eryılmaz'ın kendisine hakaret ettiğini söyleyen Budak, "Kimseye rüşvet vermedim. Böyle bir şey yok. Eryılmaz, hakkımda kişisel hakarette bulunmuş. Hakkımı savunacağım. İnceleme yaptıktan sonra yasal yollara başvuracağız" dedi.RESTORANI YIKILDI11 yaşında bulaşıkçılıkla iş hayatına atılan Tavacı Recep, 2002'de Çankaya Esat'ta Diyarbakır'a özgü yemekleri Ankaralılarla buluşturdu. Tavacı Recep Usta, hem AK Partili hem de CHP'li milletvekilleri ve bakanların uğrak noktası oldu. Restoran yeri imar planında yeşil alan olduğu gerekçesiyle Çankaya Belediyesi ile 5-6 kez mahkemelik oldu. 30 Nisan 2008'de yıkıldı.