1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı şehit ağıtlarla toprağa verildi
Diyarbakırlı şehit ağıtlarla toprağa verildi

Diyarbakırlı şehit ağıtlarla toprağa verildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Hakkı Aran'ın naaşı Diyarbakır'ın Bağıvar beldesinde ağıtlarla toprağa verildi. Cenaze töreninde şehidin annesi, babası ve kardeşleri fenalık geçirdi. Acılı

A+A-

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki Aktütün Jandarma Karakolu'na düzenlenen saldırı sonucu şehit olan Hakkı Aran'ın naaşı Diyarbakır'ın Bağıvar beldesinde ağıtlarla toprağa verildi. Cenaze töreninde şehidin annesi, babası ve kardeşleri fenalık geçirdi. Acılı anne Zekiye Aran, teröre lanet yağdırdı.

 

Şehidin cenaze töreni için merkeze bağlı Bağıvar beldesinde jandarma ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Cenaze gelmeden saatler öncesinde Bağıvar halkı, ellerinde ay yıldızlı bayraklarla mezarlığa akın etti.

Şehit cenazesi Hakkari'den helikopterle Bağıvar Jandarma Karakolu'na getirildi. Ailesinin ısrarla çocuklarının cenazesini görmek istemesi üzerine aile Bağıvar Jandarma Karakolu'na götürülüp cenaze gösterildi

 

 

Şehit Hakkı Aran'ın cenazesi saat 20.30 sıralarında mezarlığa getirildi. Şehidin cenazesinin mezarlığa getirilmesiyle ailesinin ağıtları yükseldi. Özellik baba Mehmet ve anne Zekiye, çocuklarının tabutunu görünce sinir krizleri geçirdi. Çevredekiler baba Mehmet Aran'ı sakinleştirmekte güçlük çekti.

Cenaze askerlerin omzunda musalla taşına kadar götürüldü. Mezarlıkta düzenlenen askeri törene Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu, Emniyet Müdürü Zeki Çatalyaka ve diğer askeri ve mülkü amirler katıldı.

Cenaze töreninde imam, şehitlerin ölmediğini belirten konuşma yaptı. Cemaatten helallik istendikten sonra cenaze namazı kılındı.

Daha sonra yeniden omuzlara alınan şehit Hakkı Aran'ın cenazesi defnedileceği yere götürüldü. Şehit cenazesi toprağa verilirken ailesi fenalık geçirdi.

Aran ailesinin 5 çocuğundan biri olan Hakkı Aran (20), 88/1 tertip olarak vatani görevini yapmak için askere gitmişti. Ailenin en büyük çocuğu Orhan'ın da, Edirne'de vatani görevini bir ay önce bitirdiği için kardeşi Hakkı'yı uzun zamandır göremediği öğrenildi.