1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı öğrencinin sözleri Genç Bakış'ı karıştırdı
Diyarbakırlı öğrencinin sözleri Genç Bakış'ı karıştırdı

Diyarbakırlı öğrencinin sözleri Genç Bakış'ı karıştırdı

Diyarbakırlı öğrencinin sözleri salondakileri ayaklandırdı.

A+A-

Kanal D ekranlarında yayınlanan Genç Bakış programı dün akşam Akdeniz Üniversitesi'nde çekilen bölümüyle ekrana geldi. Konuk Rixos Oteller Zinciri'nin sahibi işadamı Fettah Tamince'ydi.

"DİYARBAKIR'DA HALA ÇOCUKLAR ÖLDÜRÜLÜYOR"

Fettah Tamince üniversiteli gençlerin sorularını yanıtlamaya çalıştı. Ancak programın sonlarına doğru söz alan Diyarbakırlı öğrenci, sözleriyle bir anda salondaki tansiyonu yükseltti. Tamince'nin gençlere yönelik önerilerini eleştiren Diyarbakırlı öğrenci, "Akşamdan beri kariyerden bahsediliyor.

Evet kariyer ama ben Diyarbakırlıyım. Diyarbakır'da hala sokaklarda çocuklar öldürülüyor. Hala Uğur Kaymaz'lar, Ceylan Önkol'lar öldürülüyor. Hala üniversitelerde Şerzan Kurt'lar, Aydın Erdem'ler, Murat İzol'lar katlediliyor. Bu şartlarda biz ne kadar kariyer yapabiliriz. Burada şehit kanlarından bahsediliyor. Artık kan yarıştırmayalım. Yeterince kan akıtıldı. Siz liberal olduğunuz için milyarder olduğunuzu söylüyorsunuz. Bu ülkede Kürt iş adamları sadece Kürt oldukları için öldürüldüler. Bunların listeleri de vardır." şeklinde konuşunca salonda yuhlamalar ve protestolar arttı.

ABBAS GÜÇLÜ PROGRAMI BİTİRDİ

Salondaki öğrencilerin bir anda hareketlenmesi üzerine Abbbas Güçlü öğrencileri yerlerine oturmaya davet etti. Ancak salondaki gerginlik devam edince Abbas Güçlü "Arkadaşları sakinleştirmek için programı kapatmak zorundayız" dedi ve programın yayınına son verildi.

HABERE YORUM KAT