1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı öğrencilerden kum çalışmaları sergisi
Diyarbakırlı öğrencilerden kum çalışmaları sergisi

Diyarbakırlı öğrencilerden kum çalışmaları sergisi

Diyarbakır Özel Bahaddin Bey Ortaokulu öğrencileri tarafından kum çalışmaları sergisi açıldı.

A+A-

Diyarbakır Özel Bahaddin Bey Ortaokulu öğrencileri tarafından kum çalışmaları sergisi açıldı. Renkli kumla yapılan eserlerin yer aldığı sergiye sanatseverler büyük ilgi gösterdi.

Okulda düzenlenen serginin açılışını Nehir Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Demir, Okul Müdürü Süleyman Namazcı ve öğrenciler birlikte yaptı. Öğrencilerin görsel sanat dersinde yaptıkları çalışmalarının sergilenmesinden mutluluk duyduklarını anlatan Okul Müdürü Namazcı, öğrencilerin bu şekilde kendi emeklerinin ne kadar değerli olduklarını gördüklerini kaydetti.

Okul olarak kültürel, sportif ve sanatsal çalışmalara da ağırlık verdiklerini anlatan Namazcı, serginin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Namazcı, eğitim ve öğretimin bir bütünlük arz ettiğini, derslerle birlikte sanatsal faaliyetlerin birbirini tamamladığını ve açılan sergiyle bu bütünlüğün sağlandığını belirtti. Okulun Görsel Sanatlar Öğretmeni Ekrem Turcan ise şunları söyledi: "Burada sergilenen çalışmalarımızın tamamı okulumuz öğrencilerinin yapmış olduğu resimlerden oluşuyor. Öğrencilerin yaptıkları çalışmaların sergilenmesi derse olan ilgi ve kendilerine olan güven duygusunun arttırdığına inanıyorum."