1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı Nesim Galatasaray için koşacak
Diyarbakır'lı Nesim Galatasaray için koşacak

Diyarbakır'lı Nesim Galatasaray için koşacak

Fransa'nın Lyon şehrinde Temmuz 2013'de yapılacak Engelliler Dünya Şampiyonası'nda katılacak olan Nesim Öner'i Galatasaray Kulübü aylık 2 bin TL maaş bağladı

A+A-

Diyarbakırlı mayın mağduru görme engelli atlet Nesim Öner'e Galatasaray Spor Kulübü tarafından 2 bin TL maaşa bağlandı. Engelli atlet branşı bulunmadığı için sarı-kırmızı ekibe transfer olamadığını ifade eden Öner ,"Fransa'da Diyarbakır adını yaşatmak için koşacağım. Galatasaray için ise derece yapacağım" dedi

Diyarbakır'ın Kulp İlçesi'nde 8 yıl önce hayvan otlatırken bulduğu kara mayınının patlaması sonucu bir gözünü ve bir kolunun tamamen, diğer gözündeki görme yetisini de büyük oranda yitirerek B3 (az gören) derecesinde görme ve bedensel engelli atlet Mehmet Nesim Öner'e Galatasaray'dan anlamlı destek geldi.

'TRANSFER GERÇEKLEŞMEDİ'

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Öztürk, protez kol için 50 bin TL bağış yaptığı Nesim Öner'i Galatasaray'a transfer etmek istedi. Öner, zaman kaybedilmeden Galatasaray tarafından kampa alındı. Kulüpte engelli atlet branşı bulunmadığı Öner, antrenman yapabildi. Branşın kurulması için, yönetim yılda bir toplanan Galatasaray Genel Kurulu'nda gündeme alacağı öğrenildi.

'DİYARBAKIR ADINA YARIŞACAK AMA'

Fransa'nın Lyon şehrinde Temmuz 2013'de yapılacak Engelliler Dünya Şampiyonası'nda katılacak olan Nesim Öner'i Galatasaray Kulübü aylık 2 bin TL maaş bağladı. Malzeme desteği de sunan Galatasaray Kulübü, Öner'den Türkiye'ye dereceyle dönmesini bekliyor.

"ALACAĞIM DERECE GALATASARAY İÇİNDİR"

Spor sayesinde ikinci hayatını yaşadığını kaydeden Öner, "Maddi sorunlardan dolayı bazen sporu bırakmak noktasına geliyordum. Fakat artık maddi sorunum olmayacak. Galatasaray tarafından bana verilen maddi destek hem güzel hem de önümü açacak bir destek olduk. Beni çok mutlu etti. Artık tüm ihtiyaçlarımı karşılamak için bana verilecek 2 bin TL ile tüm masraflarımı karşılayacak. Bunun için başta Adnan Öztürk olmak üzere tüm Galatasaray camiasına teşekkür ederim. Destek verilen her sporcu her zaman en iyisini yapar. Fransa'da Diyarbakır adını yaşatmak için koşacağım. Galatasaray için ise derece yapacağım" dedi.

Nesim Öner, yaklaşık 7 ay önce Hollanda'nın Stadskanaal kentinde düzenlenen Uluslararası Paralimpik Komitesi (IPC) Avrupa Bedensel Engelliler Atletizm Şampiyonası'ndaki 800 metre koşu yarışında Avrupa üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Londra'da yapılan Olimpiyatlara katılarak beşinci olan Öner, Dünya Şampiyonası'nda hedefinin birincilik olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT