1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı miniklerin hayvan sevgisi
Diyarbakırlı miniklerin hayvan sevgisi

Diyarbakırlı miniklerin hayvan sevgisi

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı çocuklar 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'nı ziyaret etti.

A+A-

Dünya Hayvanları Koruma Günü dolayısıyla çocuklara hayvan sevgisi bilincini yerleştirmek amacıyla çeşitli okullardan yüzlerce çocuk barınağa taşındı. Büyükşehir Belediyesi araçlarıyla gelen çocuklar barınak yetkilileri tarafından gezdirildi. Çocuklara hayvan sevgisiyle ilgili broşür ve Diyarbakırlı ünlü ozan Ahmed Arif'in 'Adiloş bebe'si Serpil Erdoğan'ın yazıp Diyarbakırlı çocuklara armağan ettiği 'Pembe Pati' serisi kitaplar verildi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanı Nedim Yaşlı, barınağın işlevini anlattı. Yaşlı, sokakta buldukları sahipsiz, güçsüz, hasta ve bakıma muhtaç, trafik kazası geçiren veya insanların eziyet ettikleri hayvanları barınağa getirdiklerini anlatarak bu hayvanların bakımını yaptıklarını, kısırlaştırdıklarını ve gerekirse ameliyat ettiklerini söyledi. Aşılarını yapıp, kulaklarına küpe taktıklarını aktaran Yaşlı, "Eğer siz sokakta kulağı küpeli bir hayvan görürseniz, bilin ki Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı'nda aşısı yapılmış, kontrol altına alınmış, koruması yapılmış, sağlıklıdır ve sokakta yaşayabiliyor" dedi. 
Hasta olanların barınakta kaldığını, sağlıklı olanların da doğal ortamlarına yeniden bırakıldığını ifade eden Yaşlı, "Hayvanlar da özgürdürler ve sokakta yaşama hakları vardır" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT