1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakırlı minikler peygamber efendimiz için ter döktü
Diyarbakırlı minikler peygamber efendimiz için ter döktü

Diyarbakırlı minikler peygamber efendimiz için ter döktü

Diyarbakır'da 14 yaş altı çocuklar, 'İnsanlığın yüz akı iki cihan güneşi Hz.Muhammed'i (sav) anlamak için ödüllü kitap okuma yarışmasında ter döktü.

A+A-

Öğrenciler Muştu Yayınları'ndan çıkan 'Efendiler Efendisi Hz. Muhammed ve 'Efendimizin Nurlu Hayatı' adlı kitaplardan test usulüyle yapılan sınava büyük ilgi gösterdi.


Kayapınar Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Eğitim ve Sevgi Baharı” projesi kapsamında Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından ödüllü kitap okuma sınavı düzenlendi. Okulda yapılan sınava öğrenciler ile velileri büyük ilgi gösterdi. Sınav sonuçlarına göre dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi ve bisiklet hediye edilecek. Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Demirel ile okul müdürü İbrahim H.Erdem, öğrencilerine yönelik her türlü etkinliği organize ettiklerini belirtti.

Etkinliklerinin SODES kapsamında yapıldığını anlatan Erdem ile Demirel şunları söyledi: “ Proje kapsamında kitap okuma yarışma sınavını yaptık. Öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Kutlu Doğum Haftası nedeniyle ilgi daha da arttı. Bunun yanında ebru, satranç, bağlama, ney, masa tenisi, futbol , voleybol , basketbol , halk oyunları ve izcilik kurslarımız devam ediyor.

HABERE YORUM KAT