1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı koç NBA' ya davet edildi
Diyarbakırlı koç NBA' ya davet edildi

Diyarbakırlı koç NBA' ya davet edildi

Diyarbakırlı basketbol koçu Gökhan Yıldırım, NBA'nın kolej ve okul ligleri olan NCAA ve SASCS liglerinde oynayan takımların başında antrenmana çıkacak.

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde basketbol ile kazandırdığı çocukları yıldız sporcu yapmasına öncülük eden ve son olarak Özel Dicle ve Nil kolejleri şampiyon yapan antrenör Gökhan Yıldırım ABD'ye davet edildi.
El ettiği başarılarla NBA dikkati çeken koç Gökhan Yıldırım ABD'ye davet edildi.  Syracuse Academy of Science Charter School (SASCS) tarafından davet edilen Yıldırım, National Collegiate Athletics Association (NCAA) ve SASCS antrenman ve maçlarda bir hafta koçluk yapacak. Aynı zaman ikili ilişkiler yapacak olan Yıldırım, kendi takımı ABD'ye götürüp aynı bir NBA takımı Diyarbakır'a getirmeyi planlıyor.
Amacının Dünyanın 1 numaralı basketbol arenası olan ABD'ye daha fazla Diyarbakırlı sporcuyu göndermek olduğunu belirten Yıldırım, “Diyarbakır'ın gençlerinin yaşadığı ortam hepimiz ortada, büyük bölümü spordan uzak, bir kısmı madde kullanan gençler. Bunları sporla tanıştırıp önlerine gelecek sunmak. Bunun için elimden geleni yapacağım. Biliyorsunuz geçen yıllarda bazı sporcu ve öğrencilerimiz ABD'ye gitti. Bunu devam ettirmek istiyoruz. Burası çocukların geleceği için çok önemli imkanlar sunan bir ülkedir. Burada yapacağım çalışmalarla daha fazla çocuğun bu imkanlardan yararlanmasını istiyorum. Daha fazla gencimi basketbol arenasına göndermek istiyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum