1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı kızlar hedef büyüttü
Diyarbakırlı kızlar hedef büyüttü

Diyarbakırlı kızlar hedef büyüttü

DİYARBAKIR - Avrupa, Türkiye ve bölge genelinde gösterdikleri performansla büyük başarılara imza atan Diyarbakır'ın Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı, bu ayın sonunda başlayacak olan turnuvalar için hazırlıklarına ara vermeden devam ediyor.

A+A-

Türkiye Yıldız Kızlar Basketbol Şampiyonası'nın başlamasına iki hafta kala, Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı'nda heyecan doruğa yükseldi. 2012 yılında FIBA Avrupa U15 Yaş Grubu Kızlar Uluslararası Kampı'na Türkiye'yi temsilen en iyi oyuncuyu çıkaran ve Anadolu şampiyonu olan yıldız kızların bu seneki hedefi, aralarında Fenerbahçe ve Galatasaray gibi büyük takımların da bulunduğu Türkiye Şampiyonası'nda birinci olmak.

Basketbolu Bağlar Belediyesi çatısı altında öğrendiklerini vurgulayan yıldız basketbolcu Zilan Gülsüm, "Bugüne kadar çok başarılara el attık. Öncelikli hedefimiz bölge şampiyonluğu ve ardından da Anadolu Şampiyonası'nı Diyarbakır'a getirmektir. Türkiye Şampiyonası'nda büyük takımlarla oynamak istiyoruz. Diyarbakır ve bölge genelinde bizi yenecek bir takımın olduğunu sanmıyoruz. Hedefimiz Anadolu ve Türkiye Şampiyonası'nı kazanmaktır. Türkiye şampiyonasında Fenerbahçe ile oynamak istiyoruz. Onları bu azimle yeneceğimizi düşünüyoruz. İddialıyız ve çok heyecanlıyız" dedi.

ŞÜKRAN PARLAK: "HEPİMİZ ÇOK HEYECANLIYIZ"

Basketbolda çok büyük bir ilerleme kaydettiklerini söyleyen Şükran Parlak ise, "Türkiye genelinde tanınan bir basketbol takımı haline geldik. Bu sene Türkiye şampiyonasını hedefliyoruz. Arkadaşlarımla birlikte hepimiz çok heyecanlıyız. Biz en son Gaziantep'te düzenlenen ve aralarında Bayanlar Basketbol 2. Ligi'nde oynayan Niğde Türk Telekom ve Mersin Büyükşehir Belediyesi'nin olduğu turnuvadan namağlup olarak döndük. Hem ailemizin hem de takımımızın bize çok yardımları oluyor. Heyecanlıyız, başaracağımıza inanıyoruz" diye konuştu.

REMZİ ATLI: "HEDEFİMİZDE TÜRKİYE ŞAMPİYONASI VAR"

Her yıl olduğu gibi bu yıl da aralıksız antrenman yaptıklarını dile getiren Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı Antrenörü Remzi Atlı, "Hedeflerimize Türkiye Şampiyonası'nı koyduk. Türkiye Şampiyonası'nın finalinin Diyarbakır'da olmasını umuyorum. Fenerbahçe ile finalde karşılaşıp onları yenmek istiyoruz. Kızlarımız bu konuda kendilerine çok güveniyorlar. Gayretimiz Bağlar Belediyesi'ni spor anlamında Türkiye'de en iyi yere getirmektir. Belediye yönetimimizin takımımıza karşı özel ilgileri, bizi daha çok motive ediyor. Bunun karşılığını şampiyonluklarla vereceğimize inanıyorum. Diyarbakır bu konuda bize güvensin" şeklinde konuştu.


(AKK-SK-MSB-S)

HABERE YORUM KAT