1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı karateciler Uluslararası şampiyonada
Diyarbakırlı karateciler Uluslararası şampiyonada

Diyarbakırlı karateciler Uluslararası şampiyonada

Diyarbakırlı karateciler, Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar nezaretinde 6 ve 9 Ağustos tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak olan 12. Uluslar arası Palandöken Karate Turnuvasına katılmak üzere dün kentten ayrıldı.

A+A-

İlk 3’e girenlere 8 Bin Dolar ödül


Diyarbakır Geçlik ve Spor Kulübü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor ve Kayaspor kulüplerinden toplam 25 sporcunun katılacağı turnuvada büyük başarılar bekleniyor. Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu turnuvaya 41 ülkeden 600’ü yabancı olmak üzere toplam 2 Bin 500 sporcu katılıyor ve karatenin bütün dallarında yarışmalar düzenlenecek. Yine bu turnuvada 82 dalda madalya ve takım müsabakalarında da 22 dalda kupa sahiplerini bulacak. Organizasyonda uluslar arası ve kulüpler genel klasmanında ilk 3. Sırayı alan ekiplere 8 bin Dolar’da para ödülü verilecek” dedi.  
 
“Büyük başarı bekliyoruz”


Diyarbakır Geçlik ve Spor Kulübü ve Aynı zamanda karate Milli takım Antrenörü Mehmet Yazar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Ahmet Yazar ve Kayaspor Kulübü Antrenörü Hasan Kaya’nın başkanlık ettikleri 25 kişilik kafilede büyük bir başarı bekleniyor.

Diyarbakır Geçlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, söz konusu uluslar arası turnuva için çok iyi bir hazırlık dönemi gerçekleştirdiklerini belirterek, kent olarak başarılı bir performans sergileyeceklerini kaydetti. Söz konu turnuvada 2 Bin 500 sporcunun yarışacağını anımsatan Kızılaslan, “Bu turnuvada çok yetenekli sporcular yer alacak. Ancak bizim de sporcularımız milli takımlar düzeyinde çok iyi ve yetenlidirler. Bu nedenle sadece bizim kulüp adına değil, kent olarak bu turnuvada büyük bir başarı ile döneceğimizi düşünüyorum” dedi.
 
Bu turnuvaları Diyarbakır’a almak lazım


Bu tür turnuvaların Diyarbakır’da da yapılması gerektiğine işaret eden Kızılaslan, “Bunun için Ekim ayı çok iyi diye düşünüyorum. Bu tür turnuvaların zaman zaman ilimizde de yapılmazı için milli takımlar düzeyinde girişimlerde bulunacağız. Çünkü Diyarbakır kenti bu tür turnuvaları kaldıracak potansiyele sahiptir” diye konuştu.

(Selim KAYA)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler