1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı karateciler Erzurum’da tarih yazdı
Diyarbakırlı karateciler Erzurum’da tarih yazdı

Diyarbakırlı karateciler Erzurum’da tarih yazdı

Bir süre önce 40 ülkeden 2 Bin 500 sporcunun katılımıyla Erzurum’da gerçekleştirilen Palandöken Uluslararası Karate Turnuvasına Diyarbakırlı sporcular damga vurdu.

A+A-

Sergiledikleri performansları ile beğeni kazanan Diyarbakırlı sporcular 3 altın, 3 gümüş ve 2’de bronz madalya kazandı.

Bronz madalyayı kıl payı kaçıran bası sporcular da milli takım kampına davet edildi.


İşte madalya alan sporcular


Diyarbakır iki ayrı spor kulübü ile yarışmalara girdi. Diyarbak Genclik ve spor kulübünden Furkan Yildirim, Sevda Artık altın, Ece Erdogan, Nupelda Sırançkan gümüş,  Zeynep Akcakmak ile Amine Akcakmak ise bronz madalya kazandılar.


Kayaspor kulübünden ise M.Ali Yıldız altın, Yusuf Kaya ise gümüş madalya kazandı. Diyarbakır kent olarak ise 3 altın, 3 gümüş ve 2’de bronz madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Bronz madalyayı kıl payı kaçıran sporcular da milli takım kampına davet edildi.


 “Daha büyük başarılara imza atacağız”


Karate Milli Takım Antrenörü Mehmet Yazar, Uluslararası Palandöken Karate Şampiyonasında çok iyi bir sonuç elde ettiklerini söyledi.

Alınan başarıdan ötürü sporcularını kutlayan Yazar, “13 ile 16 Haziran tarihleri arasında Trabzon’da Hazar Denizine ve Karadeniz’e kıyısı olan ülkelerden sporcuların katılacağı çok önemli bir turnuva var.

 

Bu turnuvada İrem Nur Yazar ile Ece Erdoğan isimli sporcularımız milli takım sporcuları, 11 sporcumuz Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü adına ve 5 sporcumuz da Kaya Spor Kulübü adına yarışacaklar. Hedefimiz Erzurum’daki başarımızı Trabzon’daki bu şampiyonada daha iyi bir noktaya taşımaktır. Bu amaç ve hedef çerçevesinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.


Başkandan teşekkür


Daha sonra söz alan Diyarbakır Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Şehmus Kızılaslan, “Diyarbakır karate sporunda çok başarılı bir kenttir. Ancak biz bu başarımızı milli takım düzeyinde uluslar arası arenaya taşımak istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler