1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı kadınlara havuz Sefası
Diyarbakırlı kadınlara havuz Sefası

Diyarbakırlı kadınlara havuz Sefası

Yaz ayının kavurucu sıcaklarından bunalan Diyarbakırlı kadınlar, Yenişehir Belediyesi Spor Kompleksi’ndeki rahat ve güvenli bir ortamın sağlandığı havuzda serinleme imkânı buldu

A+A-

Sample ImageYaz ayının kavurucu sıcaklarından bunalan Diyarbakırlı kadınlar, Yenişehir Belediyesi Spor Kompleksi’ndeki rahat ve güvenli bir ortamın sağlandığı havuzda serinleme imkânı buldu.

 

 

Diyarbakır’ın yaz aylarında 40 dereceyi aşan bunaltıcı sıcaklarına karşı çocukları havuzlara götürerek serinlemelerini sağlayan Yenişehir Belediyesi, aynı imkânı kadınlara da sağlıyor. Yaz mevsimi boyunca haftanın iki gününü sadece kadınlara ayıran Yenişehir Belediyesi, kadınları salı günleri servislerle Yenişehir Belediyesi Spor Kompleksi'ne, perşembe günleri ise Park ve Mesire Alanı’ndaki havuzlara taşıyarak serinlemelerini sağlıyor. Havuza çocuklarıyla birlikte gelen kadınlar ise yakıcı güneşin tadını çıkartarak, gönüllerince eğlenme fırsatı buldu.

 

Active Image

‘DİYARBAKIR AÇISINDAN ÇOK GÜZEL BİR ÇALIŞMA’

 

Yapılan uygulamadan memnun kaldığını dile getiren Sevgi Önen adlı yurttaş, “Bugün sadece kadınlar yüzüyorlar. Bu çalışma oldukça iyi. Çünkü Diyarbakır’ın kavurucu sıcaklarından dolayı biz burada serinlemekteyiz. Diyarbakır açısından çok güzel bir çalışma. Tabi bazı eksiklikler var. Bunların giderilmesi gerekir. Bu da bir süreç gerektiriyor. Zamanla inşallah düzelir. Belediyeye teşekkür ediyoruz” dedi.  

 

TÜRK: İMKÂNLARIMIZI ZORLAYACAĞIZ

  Sample Image

Yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Yenişehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Şefik Türk, yaz mevsiminin bölgede oldukça sıcak geçtiğini hatırlatarak, “Kadınlarımızın, gençlerimizin ve çocuklarımızın bu sıcaklarda serinleme ihtiyacının olduğunu biliyoruz. Bu tür mekânlarımız da çok az, çok sınırlı. Yenişehir Belediyemizin buna yönelik yaptığı çalışmalar sonucu iki tesisimiz şuan hizmet vermekte. Kadınlarımıza çocuklarıyla birlikte bir aile ortamı sağlamaya çalıştık. Yaptığımız çalışmalara müthiş bir ilgi doğdu” dedi. Şuan ki ilginin tesislerinin yetersiz olduğu kanaatini ortaya çıkardığını ifade eden Türk, “Önümüzdeki günlerde kadınlara ayırdığımız gün sayısını arttırmayı ve yeni tesisleri Diyarbakır’a kazandırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Yaz mevsimi boyunca kadınlarımızın havuzdan yararlanması için imkânlarımızı zorlayacağız” diye konuştu.