1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı kadınlar bilgisayar sertifikası sahibi oldu
Diyarbakırlı kadınlar bilgisayar sertifikası sahibi oldu

Diyarbakırlı kadınlar bilgisayar sertifikası sahibi oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Diyarbakır Müdürlüğü tarafından SODES kapsamında yürütülen 'Kadınlar Teknolojiyi Keşfediyor Projesi' kapsamında açılan kursları bitiren bayanlara sertifika verildi.

A+A-

Diyarbakır Çocuk ve Gençlik Merkezi'nde düzenlenen törene Vali Yardımcıları Cemal Hüsnü Kansız, Ahmet Günaydın, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Hidayet Bozkurt, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Faysal Yaşa ve Yenişehir Halk Eğitim Merkezi müdür yardımcıları katıldı. Kursiyerler, davetlileri yöresel kıyafetlerle karşıladı. Diyarbakır'ın Seyrantepe, 450 Evler ve Gürdoğan mahallelerinde yaşanan göçler sonucu yerleşen kadınlara yönelik açılan kurslar tamamlandı.

Tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra kursiyerler duygularını dile getirdi. Programda konuşan Vali Yardımcısı Cemal Hüsnü Kansız, teknolojinin nasıl geliştiği ve günlük hayatımızda nasıl bir öneme sahip olduğunu kendi deneyimlerinden de örnek verdi. Kansız, “Göreve başladığımda eğitim için İngiltere'ye gitmiştim. Kütüphaneyi sordum. Bana bizde büyük kitaplıklar yok dediler ve bilgisayarı gösterip bilgisayar var dediler. Ama o zamanlar bizde anca daktilo vardı. Ama şimdi gelişen ve değişen dünya ile birlikte bilgisayar her eve girmiş olur artık bir ihtiyaç haline gelmiştir.” diye konuştu.

Belge töreninden sonra çocukların müzik gösterileri eşliğinde misafirlere çiğ köfte ve baklava ikram edildi. Programın sonunda kurumun müzik öğretmeni ve mahalli sanatçı olan babasının müzikleriyle davetliler halay çekti.

HABERE YORUM KAT