1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı işadamları Dubai Fuarında
Diyarbakırlı işadamları Dubai Fuarında

Diyarbakırlı işadamları Dubai Fuarında

Şanlıurfalı ve Diyarbakırlı işadamları Dubai'de gerçekleştirilen "The Big 5" yapı inşaat fuarına katıldı.

A+A-

Şanlıurfalı ve Diyarbakırlı işadamları Dubai'de gerçekleştirilen "The Big 5" yapı inşaat fuarına katıldı. Karacadağ Kalkınma Ajansı'ndan yapılan açıklamaya göre, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da inşaat ile yapı sektöründe faaliyet gösteren işadamlarından oluşan heyet, Ajans ile Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde KOSGEB'in desteğiyle Dubai'de düzenlenen "The Big 5 Yapı İnşaat Fuarını gezdi.

İşadamları, Dubai Su ve Elektrik İdaresi, Abudabi ICAD Endüstri Bölgesi'ni gezdi, Kuzey Birlikler Türk İş Konseyi ile Dubai Başkonsolosluğu ve Türkiye Abudabi Büyükelçiğinde görüşmelerde bulundu.

Ajans Genel Sekreteri İlhan Karakoyun, bölgedeki yapı sektörünün Ortadoğu pazarına yakın olması ve desteklemelerin sağladığı avantajlarla sektörün giderek geliştiğini kaydetti.

Karakoyun, şunları belirtti:

"Diyarbakır ve Şanlıurfa illerimizde faaliyet gösteren firmalarımız farklı pazar arayışı içindedirler. Bu nedenle işadamlarımıza farklı bakış açıları kazandırmak üzere Dubai'de düzenlenen inşaat fuarına katılmalarını sağlamak, hem sektördeki yenilikleri takip etmek, hem de bunları bölgemize kazandıracaklarını düşünmekteyiz."

HABERE YORUM KAT