1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı hokeyciler umut verdi
Diyarbakırlı hokeyciler umut verdi

Diyarbakırlı hokeyciler umut verdi

Türkiye Hokey Federasyonu Yönetim Kurul Üyesi Mehmet Veysi Koyun, Türkiye Hokey Federasyonu olarak hokeyin ülke tanıtımını sağlamak, gelişimini desteklemek ve uluslararası alanda en üst düzeyde temsilini sağlamak amacıyla önemli çalışmalar yaptıklarını sö

A+A-

Koyun, bu amaçlar doğrultusunda Diyarbakır Peyas Spor Kulübünün yetiştirdiği sporcuların Türk Hokeyinin her geçen gün çıtasının daha da yükselmesine katkı sağladığını belirtti.

Koyun, “Bu anlamda Peyas Spor Kulübü U16 sporcuları yıl içinde göstermiş oldukları başarının karşılığında Nazlı Çelik U16 kız milli takımı, Mehmet Güneş, Ali Gaffar Duva ve Hakim Taşar U16 erkek milli takımı ile 17-23 Haziran tarihleri arasında Osmaniye’de yapılacak olan milli takım kampına katılacaklar. Ardından 5-9 Temmuz tarihleri arasında Çek Cumhuriyetinin başkenti Prag’da yapılacak olan Hokey5-S Avrupa Şampiyonasına katılacaklardır. Özellikle alt yapıya verilen önemin böyle olumlu sonuçlar doğurduğu bizlerin izlemiş olduğu yöntemin doğruluğunun kanıtıdır” dedi.
 
Milli takımda yer alan 4 sporcunun hokey branşında ilklerin de yaşamasına vesile olduğunu ifade eden Koyun, Diyarbakır’ın ilk kez bu kadar çok sporcuyla milli takımda temsil edildiğini vurguladı. Koyun, artık Türk hokeyinin mihenk taşlarından bir kent olan Diyarbakır bundan sonra daha büyük başarılara imza atmak için çalışmalara aralıksız devam etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

(Hedef Halk)

HABERE YORUM KAT