1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı gençten Erdoğan'a: Ne olur barış bitmesin
Diyarbakırlı gençten Erdoğan'a: Ne olur barış bitmesin

Diyarbakırlı gençten Erdoğan'a: Ne olur barış bitmesin

Ergani'de Başbakan Erdoğan'ın yolunu kesen bir genç, "Başbakanım ne olur barış bitmesin. Askerde ya da dağda ölmek istemiyorum." dedi.

A+A-

Diyarbakır'da önceki gün Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani ve Kürt şarkıcı Şivan Perver ile buluşarak 'Barış Süreci'nin en önemli adımını atan Başbakan Erdoğan dün Ergani'deydi.

NE OLUR BARIŞ BİTMESİN
Bir genç korumaları aşıp Erdoğan'a ulaştı ve "Başbakanım ne olur barış bitmesin. Askerde ya da dağda ölmek istemiyorum. Huzur içinde yaşamak istiyorum" dedi.

DİYARBAKIR GEZİSİNE DAMGA VURDU
Genç bunu söylerken gözlerinden yaşlar süzülüyordu. Bu yaşlar Türkiye'nin barışa ne kadar çok ihtiyacı olduğunun göstergesiydi.

ERDOĞAN: ALLAH'A HAMD OLSUN
Başbakan Erdoğan, dün Bismil'de katıldığı açılış töreninde Diyarbakır'da yaşanan tarihi süreçle ilgili olarak "Diyarbakır'da huzuru, barışı gördük, 'artık yeter' diyenleri gördük, ben inanıyorum ki Bismil de aynı şeyi söylüyor. Diyarbakır'da annelerin, babaların yüreklerindeki güveni, gururu gördük. Esnafın güldüğünü gördük. Tarihi mekanların Türkiye'nin her yerinden ziyaretçileri ağırladığını gördük. Çözüm süreci Allah'a hamd olsun Diyarbakır'ı değiştiriyor. Kardeşlerim, Bismil'de kardeşliğin güç kazandığını görüyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT