1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır’lı gençlere futbolda önem verilmiyor
Diyarbakır’lı gençlere futbolda önem verilmiyor

Diyarbakır’lı gençlere futbolda önem verilmiyor

Diyarbakır’da yetişen gençlere istenilen ilgi ve önem gösterilmediği belirtildi.

A+A-

 İsminin açıklanması istemeyen bir alt yapı antrenörü,yaptığı açıklamada, “ herkesin gördüğü gibi Diyarbakır’da futbol takımları yerinde sayıyor, hiçbir suretlede ilerleme kaydedemiyorlar.

Futbol’de gülünç duruma düştük dersek yerinde olur. Kentimizde at yapılarda yetişen gençlerimize ilgi ve önem az. Belki bir kaçına şans verilebiliyor. Alt yapılara antrenörler tutuluyor, gençler seçiliyor,alt yapı takımlarında yer veriliyor.

U -17 ve U 18’ze gelince duyarsızlık başlıyor. Gençlere sırt dönülüp futbole küstürülüyor. Bunun aksini hiç kimse iddia edemez. 2 Profesyonel kulübümüz var her ikisininde yüzde 99 ‘zuda başka kentlerin takımlarından para verilerek tranfer edilenler.İşin liginç tarafıda her iki takımda yaşları 30 ‘un üzerinde futbolcular var. Her iki profes yonel takımımızdada 1985,1986,1987, 1988 doğumlu futbolcular var, bu yaşlılarmı yoksa gençlermi. Futboculuk hayatlarının son günlerini Diyarbakır’d bitirmeye çalışanlar var bunu tüm kentimizdeki taraftarlar biliyor. Gençlerimizi laf olsun, torba dolsun gösteriş olarak alt yapı takımlarına alıyorlar.

Ondan sonrada boş koyuyorlar.Bir müddet faydalanabilirsin ondan sonrası sorun olur. Diyarbakır’ın her iki takımıda kendisine çeki düzen vermeli birisi 4 sezondur Play –Off’ta eleniyor. Amedsportif Faaliyetler kulübüde iyi düşünmeli, 2015 – 2016 sezonunda ne yaptım, ne oldu, ne olabilirdi, neden bunlar oldunun cevaplarını kendine aramalıdır. Diyarbakır Buyükşehir Belediyespor’da hiçbir sorun yoktu her şey iyi düşünülmeli.Her iki takımda elindeki gençleri emin ellere verip tam anlamıyla şans vermeli evdekiler dışarıdan gelenlerden çok iyi olabilirler.

HABERE YORUM KAT