1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı Gençler Zonguldak'ta
Diyarbakır'lı Gençler Zonguldak'ta

Diyarbakır'lı Gençler Zonguldak'ta

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın 'Gençlik merkezleri arası değişim programı' çerçevesinde Diyarbakır Gençlik Merkezi üyesi gençler, Zonguldak'a geldi

A+A-

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın 'Gençlik merkezleri arası değişim programı' çerçevesinde Diyarbakır Gençlik Merkezi üyesi gençler, Zonguldak'a geldi.Diyarbakır Gençlik Değişim Programı kapsamında 12-16 Ağustos tarihlerinde Zonguldak Gençlik Merkezi üyesi gençlerin ev sahipliğinde kentin sanatsal, kültürel ve tarihsel özelliklerini tanıma imkanı bulacak olan 19 Diyarbakırlı genç, ilk programını Vali Ata'yı ziyaret ederek gerçekleştirdi.

Diyarbakır'dan gelen Gençlik Merkezi yetkilileri ve gençlerle tanışma toplantısı düzenleyen Vali Ata, "Tek hedefimiz, istikbalimizin teminatı olan siz gençlerimizin daha iyi yetişmesidir. En büyük gayemiz sizlerin daha iyi ortamlarda, daha kaliteli bir eğitim sürecinden geçerek yetişkin bireyler olmanızdır" dedi.

Programın 3. gününde Ilıksu Plajı'nda denize girme imkanı bulacak olan öğrencilerin yüzme bilip bilmediklerini soran Zonguldak Valisi Erdal Ata, görevlilere "Bu konuda dikkat edilsin. Gençlerimizin başlarına herhangi bir şey gelmeden, sağ-salim gezilerini tamamlasınlar ve ailelerinin yanına dönsünler." talimatını verdi.

Vali Ata, Diyarbakır Gençlik Merkezi sorumlularına kömür tozundan yapılmış kömür saati ile dünyaca ünlü Devrek bastonu hediye etti.

Zonguldak denildiğinde taşkömürünün akıllarına geldiğini belirten Diyarbakırlı gençler ise kentin doğal güzelliklerini beğendiklerini kaydetti.

Diyarbakır Gençlik Merkezi üyesi gençler, 5 günlük gezileri boyunca Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) Eğitim Ocağı, Gökgöl ve Cehennemağzı Mağaraları, Bakacakkadı 100. Yıl Tesisleri, Erdemir, Filyos, Kozlu Ilıksu ve Erdemir Plajları'nı gezme imkanı bulacak.