1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı gencin bileği bükülmüyor
Diyarbakırlı gencin bileği bükülmüyor

Diyarbakırlı gencin bileği bükülmüyor

DİYARBAKIR - Diyarbakırlı fiziksel engelli 17 yaşındaki Şeyhmus Aflatun, bilek güreşinde rakiplerini yenerek liselerarası grup müsabakalarında şampiyon oldu.

A+A-
Bilek güreşi ve fitness sporuyla 3 yıl önce tanışan Aflatun, 50 kilogramda liselerarası bölge müsabakalarında hem sağ hem de sol kolda tüm rakiplerini geçerek birinci oldu. Engelli sporcu, liselerarası bölge müsabakalarında yakaladığı başarıyı Türkiye Liselerarası Bilek Güreşi Şampiyonasına taşımak istiyor.
 
Aflatun, AA muhabirine, İstanbul'da 24 Şubat'ta yapılacak Türkiye Liselerarası Bilek Güreşi final müsabakalarına çok iyi hazırlandığını söyledi.
 
Türkiye finallerinde de başarılı olmak istediğini ifade eden Aflatun, "Önümüzde çok önemli bir şampiyona var. Bölge müsabakalarında elde ettiğim başarıyı Türkiye finallerine taşımak istiyorum. İstanbul'da şampiyon olup Diyarbakır'a mutlu bir şekilde dönmek istiyorum. Kendime güveniyorum. Tüm rakiplerimi yenip başarılı olacağım" diye konuştu.
 
-"Tecrübeli antrenörlerle çalışıyorum"
 
Çalışmalarını Diyarbakırlı milli sporcu Mehmet Çetinkaya ve Atilla Yaka gibi tecrübeli antrenörlerle yaptığını kaydeden Aflatun, antrenörlerinin başarıya giden yolda kendisine ilham kaynağı olduğunu belirtti.
 
Onların bireysel destekleriyle çok iyi yerlere geleceğine inandığını dile getiren Aflatun, ayrıca İstanbul'da yapılacak Türkiye Liselerarası Bilek Güreşi müsabakalarında antrenörü Çetinkaya'nın da yanında olacağını bildirdi.
 
Antrenör Mehmet Çetinkaya ise Aflatun ve genç sporculara gerekli çalışma imkanı sağladıklarını söyledi.
 
Liselerarası yarışmalarda dereceye giren sporcuların ellerinden tuttuklarını kaydeden Çetinkaya, "Şeyhmus, tüm engellere rağmen çok önemli işler yaptı. İdmanlarda da istediğimiz performansı ortaya koyuyor. Zamanla çok daha iyi olacak. Türkiye Liselerarası Bilek Güreşi final müsabakalarında ondan madalya bekliyorum. Bu konuda ona güveniyorum" dedi.
 
Çetinkaya, İstanbul'da yapılacak müsabakalarda Diyarbakır'ı Aflatun'un dışında Abdulaziz Kara ve Fatih Güler'in de temsil edeceğini, bu sporcuların çalışmalarda ortaya koyduğu performansın kendisini umutlandırdığını, Diyarbakırlı sporculardan madalya beklediğini sözlerine ekledi.
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN 
Yayınlayan: İbrahim Yakut 

HABERE YORUM KAT