1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı Genç Kız Yardım Bekliyor
Diyarbakır'lı Genç Kız Yardım Bekliyor

Diyarbakır'lı Genç Kız Yardım Bekliyor

Baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninde tümör tespit edilen Diyarbakırlı genç kız Gülbahar Tekin, ameliyatttan sonra bir daha yataktan kalkamadı.

A+A-

 Baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede beyninde tümör tespit edilen Diyarbakırlı genç kız Gülbahar Tekin, ameliyatttan sonra bir daha yataktan kalkamadı.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde 3 kez beyin ameliyat geçiren Tekin, görme yeteneğini kaybetti. Ameliyattan sonra sol kol ve sol bacağı da felç olan genç kız yatalak oldu. Hastaneye kardeşinin elinin tutup yürüyerek gittiğini anlatan Tekin, "Ameliyattan sonra gözlerimi kaybettim. Yürüyerek gittiğim halde şimdi ayakta duramıyorum." dedi.

Şiddetli baş ağrısı nedeniyle okulu terk ettiğini anlatan Tekin, tedavi olmak için gittiği hastaneden daha kötü durumda taburcu edildiğini öne sürdü.

Kızının hiçbir ihtiyacını tek başına karşılayamadığını anlatan Gülbahar'ın annesi Hediye Tekin ise hayırseverlerin kızına yardım eli uzatmasını istedi.

Gözleri görmeyen, sol tarafı felçli kızının üzüntüden her geçen gün eridiğini anlatan anne Hediye Tekin, "Kızım şifa bulsun diye doktora götürüldü. 3 kez ameliyat edildi. Ancak durumu daha kötü oldu. Maddi durumumuz çök kötü. Gülbahar'ı tedavi için hayırseverlere çağrıda bulunuyorum. Ne olursunuz acı çeken bu gence yardım edin, tedavisini yaptırın. Yüreğim yanıyor, dayanamıyorum onun acı çekmesine." diye konuştu.

Kızı Gülbahar'ın yatalak olmadığı dönemde çektirdiği fotoğraflara baktıkça ağladığını anlatan Tekin, kızının iyileşmesi için her gün dua ettiğini dile getirdi.

Ameliyatta oluşabilecek komplikasyonlara karşı doktorların kendilerinden imza aldığını anlatan Gülbahar'ın eniştesi Şükrü Kaya ise ailenin maddi imkansızlıklar nedeniyle kızlarını tedavi ettiremediklerini belirtti.

Kız arkadaşlarının yanına gelip konuştuklarını, ancak Gülbahar'ın hiçbirini görmediğini anlatan Kaya, bütün aile fertlerinin üzüntü duyduklarını kaydetti.

AMELİYATI YAPAN DOKTOR: "BİLİMSEL ANLAMDA BİR EKSİĞİMİZ VARSA BOYNUMUZ KILDAN İNCEDİR"

Gülbahar'ı ameliyat eden Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Aslan Güzel, bilimsel anlamda bir eksiğinin olması halinde boynunun kıldan ince olduğunu söyledi.

Gülbahar'ın beyninde kötü tümör tespit ettiklerini ve tıp adına ne gerekiyorsa yaptıklarını anlatan Güzel, "Gülbahar'ın göz sinirinin üzerinde tümör vardı. Ayrıca bu bölgede kist de vardı. Tümör kötü huyluydu ve göz bölgesine doğru hızlı büyüyordu. Ameliyattan sonra 1 metreden parmak saymaya başladı. Ancak daha sonra göz bölümünde tümör yeniden büyümeye başladı. Tümör devamlı göze doğru uzanıyordu. Ne gerekiyorsa yaptık. Gülbahar'ı taburcu ettiğimizde ailesi bize dua etti." diye konuştu.

Gülbahar'ın beyninin üzerinde oluşan kanı da tedavi ettiklerini anlatan Güzel, "Bahsettiğimiz tümör nedeniyle yürüyemez duruma gelmesi normaldir. Kötü huylu tümör olan insanların çoğu mağdur durumdadır. Ama şu an bile gelseler bir şey yapılacaksa yine yaparız." şeklinde konuştu.