1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı Gazetecilere destek
Diyarbakırlı Gazetecilere destek

Diyarbakırlı Gazetecilere destek

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), TTürkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), DİSK Basın-İş, Haber Sen Diyarbakırlı Gazetecileri Ziyaret Edecek

A+A-

Bianet'in haberine göre, Gazetecilik meslek örgütleri bugün Diyarbakır gazetecilik meslek örgütleri ile görüşmeler yapacak; Vali ve Belediye Eş Başkanı'ndan gazetecilerin can güvenliğinin ve çalışma güvenliğinin sağlanması için destek isteyecek.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Uğur Güç, DİSK Basın-İş Genel Başkanı Faruk Eren, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Sibel Güneş, KESK Haber Sen Genel Örgütlenme Sekreteri Osman Köse bugün Diyarbakır’da gazetecileri ziyaret edecek.

Ziyaretlerde halkın haber alma hakkı için görev yapan gazetecilerin can güvenliği, çalışırken yaşadıkları fiziksel saldırılar ve engellemelerle hakkında Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti ve Özgür Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulları ile görüşmeler yapılacak

Çatışmalı ortamlarda görev yapan gazetecilerin güvenliğinin sağlanması için Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanı Fırat Anlı ile yapılacak görüşmelerde destek istenecek.

Dört gazetecilik meslek örgütünün yöneticileri öldürülen avukat Tahir Elçi’nin Başkanlığı’nı yaptığı Diyarbakır Barosu’na da taziye ziyaretinde bulunacak. (ÇT)

HABERE YORUM KAT