1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı esnafta süpermarketten faydalanmalı
Diyarbakır'lı esnafta süpermarketten faydalanmalı

Diyarbakır'lı esnafta süpermarketten faydalanmalı

AK Parti Diyarbakır eski milletvekili Fehmi Uyanık, Diyarbakır'daki süpermarketlerin Diyarbakır'da üretilen ürünleri de satması gerektiğini söyledi.

A+A-

Uyanık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Diyarbakır'da üretilen sebze, meyve gibi birçok ürünün bulunduğunu, Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı 2 su fabrikasının kurulduğunu belirtti.

Diyarbakır'da çok sayıda büyük süpermarketin açıldığını, bu süpermarketlerde çok sayıda kişinin istihdam edildiğini kaydeden Uyanık, ayrıca standartlara uygun temiz ve sağlıklı ürünlerin satışının yapıldığına dikkat çekti.

Esnafın kendisini ziyarette bazı serzenişlerde bulunduğunu anlatan Uyanık, şöyle konuştu: "Diyarbakır'daki süpermarketler Diyarbakır'da üretilen ürünleri de satması lazım. Diyarbakırlı esnafın da açılan çok sayıda süpermarketlerden faydalanmalı. Süpermarketlerimizden hiç bir şikayetimiz olmamakla beraber mümkünse diyoruz ki; Diyarbakır'da imal edilen mamul, mallar varsa veya piyasaya sürülen mallar varsa standarda uygun olarak satsınlar. Diyarbakır esnafı da istifade etsin. Diyarbakır'da pirinç, nohut, mercimek'ten daha bol bir şey yok. Mesela bizim işkila üzümümüz var. Türkiye'nin hiç bir tarafında böyle güzel üzüm bulamazsınız. Bizim suyumuz Karacadağ suyumuz bir diğer adı da Hamravat suyudur. Hamravat suyunun bir tarihi vardır. Osmanlılar döneminde Karacadağ'dan getirilmiştir. O zamanın teknolojisi ile beton borularla su getirmişler. Hamravat suyu insanların sağlığını bozmayan kaliteli bir sudur. Bu süpermarketler biraz da Diyarbakır'ın ürünlerini satsınlar."

HABERE YORUM KAT