1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı Eczacılar Hopa’ya dayanışma eli uzattı
Diyarbakırlı Eczacılar Hopa’ya dayanışma eli uzattı

Diyarbakırlı Eczacılar Hopa’ya dayanışma eli uzattı

Diyarbakır Eczacılar Odası, sel felaketinin yaşandığı Hopa’ya her türlü yardıma hazır olduklarını belirterek, dayanışma elini uzattı.

A+A-

Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanlığı, Artvin'in Hopa ilçesinde meydana gelen ve 8 kişinin ölümü, 17 kişinin yaralanması ve 1 kişinin kaybolması ile sonuçlanan sel felaketinin ardından Hopa halkına dayanışma eli uzattı. Diyarbakır Eczacılar Odası Başkanı Ferat Değer, Artvin ilinin bağlı olduğu Trabzon Eczacılar Odası’na gönderdiği mektupta, yaraların kısa sürede sarılması için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını bildirdi.
 
“Acıyı derinden paylaşıyoruz”


Diyarbakır Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ferat Değer imzalı Artvin ilinin bağlı olduğu Trabzon Eczacılar Odası’na gönderilen mektupta yaşanan sel felaketinin ve ölümlerin kendilerinin üzdüğünü belirtilirken, ülkede yaşayan tüm halkların acısının ortak olduğuna vurgu yapılarak, “Bizde bu acıyı derinden paylaşıyoruz” denildi.
 
 “Yeşil Yol Doğal Yaşam Alanlarına Ciddi Zarar Veriyor”


Sel felaketlerinin önlenmesi adına, doğal yaşam alanlarının tahribinin önlenmesi gerektiği de belirtilen mektupta, ‘Yeşil Yol’ gibi projelerin, doğal yaşam alanlarına ciddi zararlar verdiği ifade edildi. Mektupta, ülkenin dört bir yanında çıkan orman yangınları da hatırlatılarak, bu yangınlar nedeniyle sel ve heyelanlarında oluşmasına ve artmasına vesile olduğuna dikkati çekildi.


Ülkedeki bütün acıların eşik derecede üzüntü yarattığı ifade edilen mektupta, Artvin ve Hopa ilçesinde yaşanan büyük felakette, yaraların en kısa sürede sarılması adına, başta tıbbı ilaç yardımı olmak üzere Diyarbakır Eczacılar Odası olarak ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını kaydederek, “Artvin ilimizin bağlı olduğu Trabzon Eczacı Odasına ve ‘Tüm eczacılarımıza hep beraber bu yaraya derman olalım’ diyoruz. Bu felaketin bir daha yaşanmamasını umuyor, hepimize geçmiş olsun. Başımız sağ olsun” denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler