1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı doktora kot pantolon tuzağı
Diyarbakır'lı doktora kot pantolon tuzağı

Diyarbakır'lı doktora kot pantolon tuzağı

Diyarbakır'lı doktor Nesih Yılmaz'ın ünlü Jeans-Lab markasından aldığı kot pantolon defolu çıktı.

A+A-

Marka, ürün değişimini kabul etti ancak markanın Diyarbakır mağazası bu talebi yerine getirmedi. Mağaza yöneticisinin hakaretlerine maruz kaldığını öne süren Doktor Yılmaz, hakkını aramak için yargıya başvurma kararı aldı.

Aldığı kot pantolon defolu çıktı, marka kabul etti ancak markanın Diyarbakır'daki temsilci mağazası ürün değiştirilmesini kabul etmeyerek müşterisini mağdur etti. Mağazanın tutumundan dolayı mağdur olan Doktor Nesih Yılmaz, hakkını aramak için yargı yoluna başvurdu.


9 Mayıs 2013 tarihinde Ninovapark'ta bulunan Jeans-Lab mağazasında 380 TL karşılığında kot pantolon aldığını söyleyen Nesih Yılmaz, daha sonra pantolonun defolu olduğunu fark ettiğini söyledi.

'MAĞDURİYETİ GİDERMEK YERİNE HAKARET ETTİ'

Ürünü değiştirmek için önce markanın İstanbul'daki merkezini aradığını belirten Yılmaz, ”Ürünün defolu çıktığını söyledim. Beni haklı bularak, 'biz mağaza ile konuşacağız.Gidip değiştirebilirsiniz' dediler. Ödemeyi kredi kartı ile yapmıştım. Faturayı kaybettim. Bu durum için de 'bankadan kredi kartı ile yaptığınız ekstreyi mağazaya götürürseniz yeterlidir' dediler.Mağazaya gelerek durumu izah etmek istedim. Ancak beklenmedik bir durumla karşılaştım. Mağaza yöneticisi mağduriyeti gidermek yerine hakaret etti,aşağıladı. 'Marka genel merkezinin kararı beni ilgilendirmez. Ürünü değiştirirsem ben zarar edeceğim.' dedi. Diyarbakır gibi bir yerde böyle önemli bir markanın temsilcisi olan mağazanın bunları yapması düşündürücüdür. Ben de hakkımı aramak için Tüketici Hakemi Heyeti'ne başvurdum. Bu işin peşini bırakmayacağım. Benim amacım kesinlikle kaybettiğim 380 TL değildir. Mağaza yöneticisinin tutumundan şikayet ediyorum. Vatandaşa karşı böyle davranılmamalı.” dedi.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum