1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı çiftçiler DEDAŞ'a ateş püskürdüler
Diyarbakırlı çiftçiler DEDAŞ'a ateş püskürdüler

Diyarbakırlı çiftçiler DEDAŞ'a ateş püskürdüler

Bir süre önce yolları trafiğe kapatan Diyarbakırlı çiftçiler, sorunların çözüleceği sözü verilmesine rağmen hiç bir şey yapılmayınca, DEDAŞ'ı protesto etmek amacıyla yolları yeniden trafiğe kapattılar.

A+A-
DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK 
 
Diyarbakır'da çiftçiler DEDAŞ'la helalleşmediler
 
Diyarinsesi.org'den Faruk Şimşek'in bildirdiğine göre Diyarbakır'ın Silvan, Bismil ve Çınar İlçesi'nde çiftçiler DEDAŞ'a hiçbir borçlarının olmadığı halde kendilerine yüksek cezalar gönderildiğini söyleyen  çiftçiler,  protesto amacıyla daha önce trafiğe kapattıkları yolları, sözlerin yerine getirilmediği gerekçesiyle bu sabah itibariyle tekrar trafiğe kapattılar.
 
DEDAŞ'ın dönüm başına her çiftçiye borç çıkarttığını, hiç borçları olmadığı halde kendilerine  cezalar geldiğini ileri süren çiftçiler mağdur edildiklerini söylediler. Diyarbakır'ın neredeyse tüm çıkışlarına yolları trafiğe kapatarak protesto ettiler. Sabahtan itibaren trafiğe kapatılan yollar üzerinde yüzlerce araç mahsur kalırken çiftçiler mağduriyetlerinin giderilmeyene kadar yolu açmayacakları konusunda kararlı olduklarını söylediler.
 
Sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır kentinin neredeyse tüm çıkışlarını trafiğe kapatan protestocu çiftçiler, hiç borçları olmadıkları halde Dedaşın kendilerine dönüm başına borç çıkartığını ve mağdur edildiklerini ve sorunlarına çözüm bulunmasını istediler. Çiftçilerin yolları kapatması nedeniyle araçlar sabahtan beri yollarda çok uzun araç kuyrukları oluştu. Protestocular ile polisler arasında zaman zaman yolun açılması konusunda tartışmalar yaşandı.
 
Polis ve Jandarma olay yerinden geniş güvenlik önlemleri alarak olayları kontrol altında tutmaya çalışıyor. 
 
 
20140605_124510.jpg
 
diyarbakirda_ciftciler_yol_kapatti14012973350_h1163105.jpg
 
11-001.jpg

HABERE YORUM KAT