1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakırlı çiftçiler bütün yolları kapattılar
Diyarbakırlı çiftçiler bütün yolları kapattılar

Diyarbakırlı çiftçiler bütün yolları kapattılar

Bir süre önce yolları trafiğe kapatan Diyarbakırlı çiftçiler DEDAŞ'ı protesto etmek amacıyla yeniden yolları trafiğe kapattılar.

A+A-
DİYARİNSESİ.ORG ÖZEL İÇERİK 
 
Diyarbakır'da çiftçiler DEDAŞ'la helalleşmediler
 
Diyarinsesi.org'den Faruk Şimşek'in bildirdiğine göre Diyarbakır'ın Silvan, Bismil ve Çınar İlçesi'nde çiftçiler DEDAŞ'ın bankalardaki tarımsal destekleme primlerine elektrik borçları nedeniyle bloke konulmasını protesto etmek için traktörlerle Diyarbakır kent çıkışlarını neredeyse her yönden trafiğe kapattılar.
 
DEDAŞ'ın bankalardaki tarımsal destekleme prim alacaklarına elektrik borçları nedeniyle bloke konulduğunu gerekçe gösteren Diyarbakırlı çiftçiler, yolları kapatarak eylem yaptılar.
 
Prim alacaklarına DEDAŞ tarafından el konulduğunu iddia eden Diyarbakırlı çiftçiler Silvan, Bismil ve Çınar ilçelerinde tüm çıkışları traktörlerle trafiğe kapattılar. Sabah saatlerinden itibaren Diyarbakır kentinin neredeyse tüm çıkışlarını trafiğe kapatan protestocu çiftçiler, DEDAŞ'ın bankadaki hesaplarına el koyması sonucu mağdur edildiklerini ve sorunlarına çözüm bulunmasını istedi. Çiftçilerin yolları kapatması nedeniyle araçlar sabahtan beri yollarda çok uzun araç kuyrukları oluştu. Protestocular ile polisler arasında zaman zaman yolun açılması konusunda tartışmalar yaşandı.
 
20140605_124510.jpg
 
diyarbakirda_ciftciler_yol_kapatti14012973350_h1163105.jpg
 
11-001.jpg

HABERE YORUM KAT