1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'lı beyaz melekler canlı yayında
Diyarbakır'lı beyaz melekler canlı yayında

Diyarbakır'lı beyaz melekler canlı yayında

1997 yılından beridir Söz Tv stüdyolarında yapılan ve bu yılda Uzay Tv ile ile ortak ve canlı yayında daha geniş kitlelere ulaşan BİZİM ÇOCUKLAR VE BARIŞCAN programına bu hafta 70. Yıl Sağlık ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ile HEMŞİRELER HAF

A+A-

Programın ilk bölümünde Okul Müdürü Yemlihan Kılınç okul tanıtımını resimlerle yaparak ekran başındaki öğrencileri okula davet etti. Programı hazırlayan Okul öğretmenlerinden Aysun Demir, Hatun Yiğitoğlu, Zeynep Kaplan, Semiha Ergüven ise canlı yayında öğrencilerle birlikte uygulamalara katılıp onların sevinç ve heyecanlarını paylaştılar.Eski bir hemşire olan, öğretmen Hatun Yiğitoğlu ise hemşirelikle ilgili bir anısını anlatarak öğrencilerle tecrübelerini paylaştı. 

Geleceğin hemşir ve hemşire adayları programda hemşirelik tarihçesini, hemşirelerin görevlerini, hemşirelik ile ilgili şiirler, şarkılar, özlü sözler, ve sorunlarını anlattılar. Programın en ilgi çeken bölümü ise aday hemşirelerin ilk yardım eğitim gösterisi oldu. Maketler üstünde ilk yardımın nasıl yapılacağını öğrenen Barışcan da bu uygulamayı canlı yayında yapmaya çalıştı. Programın son bölümünde ise tüm öğrenciler türküler ve şarkılar söyleyerek ekran başındakilere eğlenceli dakikalar yaşattılar.

Programın sunucusu Barışcan ise yaptığı espriler, söylediği şarkılar ve sempatik sunumuyla yine beğeni kazandı.

unnamed-009.jpgunnamed-(2)-008.jpgunnamed-(1)-007.jpg

HABERE YORUM KAT