1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı atıcılardan tarihi başarı
Diyarbakırlı atıcılardan tarihi başarı

Diyarbakırlı atıcılardan tarihi başarı

DİYARBAKIR- Mersin'de yapılan Havalı-Ateşli Zafer Kupası müsabakalarında Diyarbakırlı atıcılar, toplamda 13 madalya, 2 kupa ve 2'de Türkiye rekoru kırdı.

A+A-
14-19 Temmuz tarihleri arasında yapılan ve çeşitli illerden çok sayıda sporcunun yer aldığı müsabakalarda, Ateşli Silahlar Genç Bayanlar müsabakalarında Diyarbakır adına ferdi olarak yarışan Ezgi Hilal Yılmaz, yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu.
 
Takım yarışmalarında da Ezgi Hilal Yılmaz, Elif Yaşar ve Gülçin Akkaş'tan oluşan Ateşli Silahlar Genç Bayan takımı, Diyarbakır'a ikinci Türkiye rekorunu getiren isimler oldu.
 
Diyarbakır atıcılık antrenörü Abdurrahman Akgün, Mersin'de 13 madalya, 2 kupa ve 2'de rekora imza attıklarını söyledi.
 
Akgün, “Mersin'de yapılan müsabakalarda hem ferdi hem de takım yarışmalarında önemli başarılar elde ettik. Bu şampiyonada başarılı olan tüm sporcularımı kutluyorum. Ezgi Hilal Yılmaz, Elif Yaşar ve Gülçin Aktaş'tan oluşan Ateşli Silahlar Genç Bayanlar takımımızı tebrik ediyorum. Bu kategoride tarihi bir başarı elde ettik. Ayrıca Ezgi Hilal Yılmaz, ferdi olarak yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Bu sporcumuzu da özellikle kutluyorum” dedi.
 
Abdurrahman Akgün, Büyük Erkekler Havalı Tüfek kategorisinde Diyarbakır'ın en başarılı sporcusu olan Ömer Akgün'ün de Türkiye birincisi olduğunu sözlerine ekledi. 
 
 
Muhabir: MEHMET ÇAKAN 
Yayınlayan: Necdet Doğruyol
 

HABERE YORUM KAT