1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakırlı 2 engelli Devlet sporcusu oldu
Diyarbakırlı 2 engelli Devlet sporcusu oldu

Diyarbakırlı 2 engelli Devlet sporcusu oldu

Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasında Dünya Şampiyonu olan takımın içinde iki Diyarbakırlı sporcu yer aldı.

A+A-

Dünya Şampiyonu olan iki sporcu Devlet Sporcusu oldu.Diyarbakırlı judoculardan tarihi başarı. Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Judo Şampiyonasında Ercan Ödüngit ve Muhammed Delil Peksert önemli bir başarıya imza attı.

18-24 Temmuz tarihlerinde gerçekleşen ve Hasan Doğan Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda Diyarbakırlı iki sporcu Dünya Şampiyonluğu elde etti. Diyarbakır ve Judo milli takım antrenörü Osman Gökcül, Dünya takımlar müsabakalarında Türk milli takımının Dünya Şampiyonu olduğunu ve bu takımda yer alan iki Diyarbakırlı sporcunun da Dünya Şampiyonu olduğunu söyledi.

Gökcül, ferdi olarak 81 kiloda mindere çıkan Ercan Ödüngit’in aynı zamanda Dünya üçüncülüğünü de elde ettiğini belirtti. Gökcül, “Diyarbakırlı Ercan Ödüngit ve Muhammed Delil Peksert Dünya Şampiyonu olan takımın içinde yer aldılar. Yani onlarda Dünya şampiyonu olmuşlardır.

Ferdi olarak da önemli başarılara imza atan sporcularımız Diyarbakır’a kısa sürede iki şampiyonluk kazandırdılar. Bu nedenle çok mutlu ve gururluyuz. Ayrıca bu iki sporcumuz elde edilen başarılardan dolayı Devlet Sporcusu olmuşlardır. Yani ömür boyu bu unvanı taşıyacaklar ve maaş alacaklar” dedi.

HABERE YORUM KAT