1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'ın yeni stadında son durum
Diyarbakır'ın yeni stadında son durum

Diyarbakır'ın yeni stadında son durum

Diyarbakırspor'un maçlarını oynadığı Atatürk stadının yıkılma işleminin 3 yıl yani 3 sezon sonra yıkılabileceği öne sürüldü.

A+A-
Diyarbakır yapılacak olan Ali Gaffar Okan isimli 33 bin kapasiteli stadının 800 veya 900 günde ancak bitirilebileceği iddia edildi.
 
Şu an yüzde ikilik aşamadaki yeni stadın kentten uzaklığı şimdiden sorunlar oluşturabileceği öne sürüldü. Diyarbakırspor'un halen maçlarını oynadığı Atatürk stadının ayak oyunlarına kurban gideceğini belirten bir grup adına konuşan Yavuz Serpen, “ Atatürk stadı TOKİ'ye verilmiş olabilir, ama çatlağı, patlağı, ve çökmesi olmadığı halde çürük raporu çıkardılar stad tribünlerine uydurma rapaorlarla seyirci kapasitesini 4600 kişiye düşürdüler.
 
Bunu yapmakla gözden düşürdüler stadı. Kapasiteyi düşürmekle külüp gelirleri azaldı Diyarbakırspor'un. Kayapınar İlçesinde yapılacak 33 bin kişilik stad bitirilmeden Atatürk stadında maç oynatılmalı. Çünkü kentimizde başka maç oynayacak stad yoktur. TOKİ bence çeşitli ayak oyunlarıyla yıldırma politikası güdüyor.Kentteki futbol severler küstürülmek isteniyor. Biz  taraftarlar demiyoruzki Diyarbakır'a yeni stad yapılmasın diye. Buna seviniyoruz ama ancak bu beklentimiz uzun sürecek 800 gün diyorlar ama rahat 9oo günü bulur.
 
Yeni stad bitirilmedenDiyarbakırspor'un maçlarını hiç bir yerde oynayamaz. Bununla birliktede Atatürk stadı ise yıkılamaz. Çünki Diyarbakır'da 10 bin kapasiteli başka oynanacak stad yok. Kentimiz kasaba veya köy değilki maçlar 50 veya 100 kişinin önünde oynansın. TOKİ stad işini oldu bittiye getirmek istiyor. Kentimizin milletvekillerini ve kent valisini bu konuda duyarlı olmaya ve göreve davet ediyoruz “ dedi.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT