1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'ın unutulmaz kaptanı hayatını kaybetti
Diyarbakır'ın unutulmaz kaptanı hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın unutulmaz kaptanı hayatını kaybetti

Diyarbakırspor’un ilk futbolcularından ve efsane yöneticilerinden olan Kenan Özbek vefat etti. Diyarbakırspor’da önemli izler bırakan bir aileden gelen Özbek’in ölümü derin üzüntü yarattı.

A+A-

Diyarbakırspor’un eski futbolcu ve yöneticilerinden Kenan Özbek, böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü İzmir’de hayatını kaybetti. Özbek’in cenazesi Cuma namazına mütakiben kılınan cenaze namazının ardında Mardin Kapı’daki asri mezarlığa defnedildi.

DİYARBAKIRSPOR’UN İLK FUTBOLCULARINDAN


Kenan Özbek, Diyarbakırspor’la özdeşleşen bir aileden geliyor. Kenan Özbek’in babası merhum Hacı Abdurrahman kulübün kurucuları ve ilk başkanları arasında yer alıyor. Kenan Özbek,1968 yılında kurulan Diyarbakırspor’un ilk futbolcu kadrosunda yer alıp, aynı zamanda kulübün profesyonel liglerdeki ikinci golünü kaydeden futbolcu olarak tarihe geçti.


Futbolu bıraktıktan sonra uzun yıllar Diyarbakırspor’da Genel Kaptanlık ve çeşitli kademelerde yöneticilik yaparak kulübe olan bağlılğını ve hizmetlerini sürdürdü. 

ŞAMPİYONLUKLARDA BAŞ ROLDEYDİ


Diyarbakırspor’un eski başkanlarından İhsan Özbek’in de kardeşi olan Kenan Özbek,Diyarbakırspor’da yönetici ve Genel Kaptan  olarak 3 şampiyonluk yaşadı. Son olarak 1989-90 sezonunda ağabeyi İhsan Özbek’in başkan olduğu yönetimde genel kaptanlık yapan Kenan Özbek,takımı zor şartlarda ligde bıraktıktan sonra yorulduğunu ifade ederek ailesiyle beraber yöneticilik defterini kapattı.

DİYALİZE BAĞLI YAŞIYORDU


Sonraki yıllarda kentin ileri gelenleri tarafından kulüp başkanlığı ve yöneticilik teklif edilerek ısrarlarda bulunulduğu halde “Bu iş artık bizden geçti” diyerek geri çeviren Kenan Özbek, bir süre önce böbrek rahatsızlığı yaşamaya başladı. Giderek durumu kötüleşen Özbek, son dönemlerde diyalize bağlı yaşıyordu. Durumunun daha da ağırlaşması üzerine İzmir’e götürülerek burada tedavi altına alınan efsane spor adamı, hakkın rahmetine kavuştu.

‘ÖRNEK BİR YÖNETİCİYDİ,RAHMETLE ANIYORUZ’


Özbek’in vefatı Diyarbakırspor camiasında üzüntü ile karşılandı. Diyarbekirspor, taziye mesajı yayınlayarak Özbek’in vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Açıklamada,”Kulüp olarak yaptığı hizmetleri saygı ile yad ettiğimiz merhum Kenan Özbek’e Allah’tan rahmet, Özbek ailesi ve tüm Diyarbakırspor camiasına başsağlığı dileklerimizi sunuyoruz. Örnek bir yönetici olarak hafızalara kazındı. Böyle bir değeri kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz.” denildi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler