1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'ın Spor Elçisi
Diyarbakır'ın Spor Elçisi

Diyarbakır'ın Spor Elçisi

Tarihe karışmak üzere olan Diyarbakırspor'u Süper Lig'e taşıyan son başkan olan ve 45 yıllık tarihindeki 6 şampiyonluğun son 2'sinde imzası olan Dr. Abdurrahman Yakut...

A+A-

Tarihe karışmak üzere olan Diyarbakırspor'u Süper Lig'e taşıyan son başkan olan ve 45 yıllık tarihindeki 6 şampiyonluğun son 2'sinde imzası olan Dr. Abdurrahman Yakut,Diyarbakır ve bölge kentlerine maç yapmak için gelen konuk takımları ağırlayarak adeta kentin spor elçiliğini yapıyor.

Yakut'un Yakut Plaza'da ağırladığı son ekip Spor Toto 3.Lig ekibi Manavgat Evrensekispor oldu. Diyarbakırspor'un eski futbolcularından Armağan Yapıcı'nın yardımcı antrenör olduğu Antalya ekibi, 2-1 kaybettikleri Batman Petrolspor maçından sonra uçakla Antalya'ya dönmek üzere Diyarbakır'a geldi.

'D.BAKIR'A KARŞI VAZİFEMİZİ YAPIYORUZ'

Beşiktaş-Fenerbahçe maçını Yakut Plaza'da izleyen konuk teknik heyet,yönetici ve futbolculara özel aşçının hazırladığı yemek ve çiğköfteleri kendi elleriyle ikram edenYakut,bugüne kadar bir çok spor adamını burada ağırlayarak bölge insanının gerçek yüzünü göstermek istediğini söyledi.

Yakut,”Buraya gelen misafirler güzel intibalarla ayrılıyor. Gittikten sonra Diyarbakır'ın güzelliklerini, misafirperverliğini, insanlığını anlatıyor. Burada kazanan Abdurrahman Yakut değil kentimiz oluyor. Manavgat Evrensekispor'u da bu duygularla ağırladık. Tabi Armağan kardeşimizin özel bir yeri de var. Diyarbakır bize kimlik ve onur verdi. Biz de bu kadim kente karşı vazifemizi yapıyoruz. Bundan sonra da ömrüm ve imkanlarım elverdiği ölçüde bölgemize gelen konukları böyle ağırlamaya devam edeceğim.” dedi.

'D.BAKIRSPOR BANA ÇOK ŞEY KATTI'

Diyarbakırspor'da çok güzel yıllar geçirdiğini belirten Armağan Yapıcı da bu ilgiden dolayı Yakut'a ve Diyarbakırspor eski menajeri İsmet Yılmaz'a teşekkür etti. Yapıcı,”Futbol hayatımın en güzel yılları burada geçti. Şampiyonluk ve unutulmaz başarılar yaşadık. Tarsus'lu olmama rağmen herkes 'Diyarbakırspor'lu Armağan' diye lanse ediyor. Bu çok hoşuma gidiyor. Buradan ayrıldıktan sonra da bağlarımız kopmadı. Böyle değerli büyüklerimiz tarafından ağırlanmak onur verici. Abdurrahman başkana ve İsmet abiye teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum