1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. ‘Diyarbakır’ın kalbi kuşatıldı’
‘Diyarbakır’ın kalbi kuşatıldı’

‘Diyarbakır’ın kalbi kuşatıldı’

HDP Diyarbakır milletvekilleri, Sur esnafını ziyaret ederek, yurttaşlar ile bir araya geldi, daha sonra 4 Ayaklı Minare önünde kısa bir açıklama yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Çarlar Demirel, günlerce polis kuşatmasında bulunan ilçenin Diyarbakır’ın ka

A+A-

HDP Diyarbakır milletvekilleri Altan Tan, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Çağlar Demirel ve HDP’li yöneticiler, sokağa çıkma yasağının 4 gün sürdüğü Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşananların ardından esnaf ziyaretinde bulundu. Ziyaret sırasında konuşan esnaflar halkın vekillerle birlikte yaşananların hesabını soracağını dile getirdi.


“Yazıları Kobanê ve Silvan’da da gördük”
 

Ziyaretlerinin ardından 4 Ayaklı Minare önünde kısa bir açıklama yapan HDP Diyarbakır Milletvekili Çarlar Demirel, Sur’u bu hale getirenlerin kimler olduğunu herkesin çok iyi bildiğini söyledi. Duvarlara yazılan “Esadullah Tim” yazılarına ilişkin sorulan soruyu da yanıtlayan Demirel, bu yazılan yazıları daha önce Kobanê’de ve Silvan’da da gördüklerini dile getirdi.


“3 yurttaş katledildi”

Günlerce polis kuşatmasında bulunan ilçenin Diyarbakır’ın kalbi olduğunu ifade eden Demirel, “Halka yönelik baskı ve zulüm gerçekleşti. 3 yurttaş katledildi. Çok sayıda yurttaşımız yaralandı ve çok sayıda da gözaltı yapıldı. İnsanlarımıza karşı psikolojik ve fiziksel şiddet uygulandı, özellikle kadınlar çok ciddi hakaretlere maruz kaldı” dedi. Demirel, hasar tespiti için bir komisyon oluşturduklarını ifade etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler