1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ın ilk vakıf üniversitesi tanıtıldı
Diyarbakır'ın ilk vakıf üniversitesi tanıtıldı

Diyarbakır'ın ilk vakıf üniversitesi tanıtıldı

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da kurulan ilk vakıf üniversitesi unvanını taşıyan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi (SEU) Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, üniversitenin tanıtım toplantısında yaptığı açıklamada Manisa'nın Soma ilçesindeki maden ocağı faciasında hayatın

A+A-

Diyarbakır'da kurulan ilk vakıf üniversitesinin tanıtımı düzenlenen bir toplantıyla gerçekleştirildi. Selahaddin Eyyubi Üniversitesi'nde yapılan toplantıda açıklamada bulunan Rektör Doğan üniversitenin tanıtımını yaptı.

Doğan, SEU'nün Resmi Gazete'de yayınlanmasının ardından 16 Şubat 2013 tarihinde resmen kurulduğunu belirterek "Öncellikle dün Soma'da vefat eden 201 işçi kardeşimize Allah'tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifa ve kederli ailelerine sabır-ı cemil niyaz ederim'' dedi.

Bir yılı aşkın bir zamanda kuruluş sürecini fiili olarak tamamlayan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi, eğitim ve öğretim için fiziki ve tenkil alt yapısını tamamladı. Türkiye'nin ve dünyanın farklı üniversitelerinde kariyer yapmış olan hocalarla anlaştığını dile getiren SEU Rektörü Prof. Dr. Ekrem Doğan, Yüksek Öğretim Kurumları (YÖK) Genel Kurulunu'nun 5 Mayıs 2014 tarihindeki toplantıya üniversitenin 2014-2015 eğitim-öğretim yılında öğrenci alabileceği kararını aldıklarını belirtti.

(EMA-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT