1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ın Eğitim Gönüllüsü Anneleri Unutulmadı
Diyarbakır'ın Eğitim Gönüllüsü Anneleri Unutulmadı

Diyarbakır'ın Eğitim Gönüllüsü Anneleri Unutulmadı

Diyarbakır'da, yaşadıkları maddi sıkıntılara rağmen, çocuklarını, hayırseverlerin açtığı okuma salonlarına gönderip, okumalarını sağlayan anneler bir araya geldi.

A+A-

Eğitim ve Halkla İlişkileri Geliştirme Derneği (EHİDER), şehir genelindeki okuma salonlarında ücretsiz okuyan çocukların annelerini unutmadı.

Eğitim gönüllüsü anneler için düzenlenen yemek programında ilahiyatçılar, toplumda anne rolü, aile içi iletişim ve benzeri konular hakkında bilgi verdi. Diyarbakır merkez ve ilçelerinde bulunan, hayırseverlerin desteğiyle faaliyetlerini yürüten EHİDER okuma salonlarına, 20 bine yakın öğrenci devam ediyor. Buradaki öğrenciler, ücretsiz okumanın yanı sıra kendilerinin ve ailelerinin her türlü ihtiyacı karşılanıyor. Okuma salonunda okula yardımcı dersler ile Seviye Belirleme Sınavı'na hazırlık kurslarına yönelik dersler veriliyor. Çocuklara, derslerin yanı sıra sosyal faaliyetler kapsamında gezi, piknik, sportif faaliyetler ve seminerlerle öğrencilerin kişisel ve sosyal yönlerinin gelişmesine katkı sağlanıyor.

EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ

EHİDER, Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle çocuklarını okuma salonlarına gönderen anneleri bir araya getirdi. Diyarbakır Kaplan Düğün Salonu'nda düzenlenen yemekte konuşan EHİDER Genel Sekreteri Mustafa Doğancı, "Bir erkeği yetiştiren sadece bir erkeği, bir kızı yetiştiren anne, bir aileyi yetiştirmiş olur. Kız çocuklarını yetiştiren ve okutan bu annelere teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Dicle Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi İmran Çelik ise İslam'da kadının yeri ve konumu, aile terbiyesi, eşlerin birbirine olan görevleri, çocuk terbiyesi ve iyi çocuk yetiştirilmesi, çocuk eğitiminin önemi, kadınlar üzerinde oynanan oyunlar ve benzeri konuları anlattı. Programa katılan anneler EHİDER'e teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT