1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Diyarbakır'ın Budokaido başarısı
Diyarbakır'ın Budokaido başarısı

Diyarbakır'ın Budokaido başarısı

DİYARBAKIR- Türkiye'de yeni gelişmeye başlayan uzakdoğu sporlarından Budokaido Kyokushi'de Türkiye Şampiyonası Ordu'da yapılırken, Diyarbakırlı sporcular 1'i altın olmak üzere 11 madalya kazandı.

A+A-

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Mehmet Hanifi Altınboğa, bu başarıdan dolayı sporcuları ve antrenör Hikmet Attı'yı kutladı.

MİNİK ELİF'TEN ALTIN MADALYA

Türkiye'de yeni tanınan ve gelişme gösteren uzakdoğu sporlarından Budokaido Kyokushin'de Türkiye Şampiyonası için Ordu'ya giden Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü sporcuları, 11 madalya kazanarak şampiyonanın başarılı ekipleri arasında yer aldı. Diyarbakırlı sporcular 1 birincilik, 6 ikincilik ve 4 üçüncülük olmak üzere toplam 11 madalya ile kente dönerken, minik bayanlar 35 kiloda yarışan Elif Gücel altın madalya kazanan tek sporcu oldu.

Heybet Dalgıç alt minik erkek 30 kiloda gümüş, Yeter Tarhan yıldız bayanlar 35 kiloda gümüş , Yeter Fidan ümit bayan 45 kiloda gümüş, Yakup Attı ümit erkek 45 kiloda gümüş, Esra İçgil genç bayan 60 kiloda gümüş, Kübra Yeman genç bayan 55 kiloda gümüş, Şevval Onat ümit bayan 50 kiloda bronz, Lerzan Karakaş minik bayan 35 kiloda bronz, Mestan Baytok yıldız erkek 35 kiloda bronz ve Hatice Tarhan da yıldız bayan 35 kiloda bronz madalya kazandı. Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor Şube Müdürü Mehmet Hanifi Altınboğa, Türkiye'de yeni gelişmekte olan bu sporda başarılı olmalarının önemli olduğunu vurguladı.

Altınboğa, “Budokaido Kyokushin, yeni gelişmekte olan bir spor. Bölge insanımızın rahatlıkla yapabileceği çok yararlı bir spor. Diyarbakır olarak birçok branşta olduğu gibi bu sporda da önemli çalışmalar yapıyoruz. Hikmet hocanın önemli çalışmaları var. Bu başarıda da en büyük pay kendisi ve sporcularına aittir. Yeni başarılar bekliyoruz” dedi.


(HA-AKK-S)

HABERE YORUM KAT