1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ın ağır sanayisi büyüyor
Diyarbakır'ın ağır sanayisi büyüyor

Diyarbakır'ın ağır sanayisi büyüyor

Çatışmalı ortam nedeniyle yatırımın yıllarca akamete uğradığı Güneydoğu Anadolu Bölgesinde çözüm sürecinin getirdiği huzur ve güven sayesinde ekonomik kalkınmayı sağlayacak yatırımlar hızla sürüyor.

A+A-
Diyarbakır' da 2012 Yılında özelikle bölgede istihdam yaratmak amacıyla kurulan Mina Galvaniz, kapasitesini artırarak istihdam sayısını 500'e çıkaracak.
 
MİNA Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Recep Özekinci, çözüm süreciyle ilgili her olumlu açıklama ve mesajın bölge iş adamlarına adeta taze kan aşıladığı belirterek, bölgede en çok yapılması gereken bölge insanımıza istihdam sağlayacak yatırımların artmasını sağlamaktır kiBizler de bölge insanımıza bu anlamda ayık olmaya çalışıyoruz dedi.
 
 
-KALICI BARIŞ GELMELİ-
 
 
Özekinci çözüm sürecinin kalıcı barışa doğru gitmesi gerektiğini belirterek ''Kalıcı barış ile birlikte ancak bölge ile batı arasındaki gelişmişlik farkını kapatabiliriz. Bölgede yaşanan huzur ve güven ortamı bölge iş adamlarına yansımaktadır.Mina Galvaniz olarak 18 Mayıs Pazartesi saat 16:00'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Fikri Işık, Kalkınma Bakanı Sayın Cevdet Yılmaz ve TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu' nun teşrifleri ile gerçekleştireceğimiz kapasite artırma töreninde fabrika içerisinde 180 olan istihdam sayısının 500'e çıkacağı müjdelenecek.  Bu kapasite artırımı ile birlikte fabrikamız 6.500 metrekare olan kapalı alanını 13.000 metrekareye çıkarmış bulunmaktadır. Böylece  yıllık 25 bin ton olan üretim hacmimiz  55.000 tona çıkacak ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır''dedi.
 
 
(Diyarinsesi.org YA MY)

HABERE YORUM KAT