1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ı PKK'ya teslim ettiniz!
Diyarbakır'ı PKK'ya teslim ettiniz!

Diyarbakır'ı PKK'ya teslim ettiniz!

Diyarbakır Şehit Aileleri ile İnsan Hakları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (Yurt-Sav) Şube Başkanı Ahmet Büyükburç, "Bölge halkı PKK'ya teslim edilmiştir" dedi.

A+A-

Mahmur Kampı ve Kandil Dağı'ndan gelen PKK mensubu 34 kişinin Diyarbakır'da yapılan karşılama töreninin yankıları devam ederken Diyarbakır Şehit Aileleri Derneği karşılamaya tepki gösterdi.

Dernek binasında bir açıklama yapan Yurt-Sav Başkanı Ahmet Büyükburç, şöyle konuştu:

"Çocuklarımız sanki yeni öldürülmüş gibi bir şeyle karşılaştık. Bu bölgede sanki zafer kazanılmış gibi kutlamalar yapıldı. Demokrasiden bahsedip onbinleri meydanlara topluyorlar. Fakat bir Türk bayrağı bile yok. Türk bayrağı bizim her şeyimizdir. Güneydoğu'da bulunan insanlar PKK'ya  teslim edildi. İçler açısı bir tablo ile karşı karşıyayız. Özellikle bu işi siyaset malzemesi yapanlar, DTP milletvekilleri ve teşkilatı Diyarbakır'ı bir kaos ortamına çevirdiler. Hem dağa çıkarıyorlar, hem öldürüyorlar hem de öldürtüyorlar sonra da çocuklarını evlendiriyorlar gibi kutlamalar yapıyorlar. Neden şehit cenazelerinde bu çoşkuyu göstermiyorsunuz? PKK bitmeyecek, biz buna inanmıyoruz. Terör örgütünü dışarda destekleyen dış güçler vardır. DTP'lilerin yaptığı kesinlikle samimi değil. Biz samimi bulmuyoruz. Benim halkımı PKK ile aynı kefeye koyamazsınız. Bölge halkı PKK terör örgütüne teslim edilmiştir. Onbinleri meydana dolduran Ayna'lar ve Türkler'e sesleniyorum; gelsinler kendimizi feda edelim.''.

HABERE YORUM KAT