1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ı Mars taşıyacak
Diyarbakır'ı Mars taşıyacak

Diyarbakır'ı Mars taşıyacak

Çözüm sürecinin Doğu'da ticareti canlandıracağı beklentisi Mars Lojistik'i harekete geçirdi. Adana'da bir merkez kuran şirket, Diyarbakır ve çevresi için yatırım olanaklarını araştırıyor.

A+A-

özüm süreciyle başlayan 'iyimser' hava Türkiye'nin dev şirketlerini harekete geçirdi. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yıllardır hüküm süren terörün biteceği umuduyla işadamları beklettikleri projeleri birer birer raflardan indirmeye başladı. Taşımacılık sektörü firmalarından Mars Lojistik de, Adana'daki şubesini büyük bir merkez haline getirmek için yaptığı yatırımın ardından Diyarbakır'ı mercek altına aldı. Mars Lojistik Genel Müdür Yardımcısı Ali Tulgar, çözüm süreciyle bölge ticaretinde patlama yaşanacağını belirtti. Tulgar, bu gelişmelerin kendileri gibi hizmet sektörünün diğer firmalarını harekete geçireceğini anlattı. Diyarbakır ve çevresinde ekonomik açıdan büyük canlanma olacağını söyleyen Tulgar, "Biz de önümüzdeki dönemde yeni fırsatlar çıkacağı ihtimaliyle yatırım planları yapmaya başladık. Bölgeyi yakından izliyoruz" dedi. Adana'daki merkezlerinin yoğun olarak çalıştığını vurgulayan Tulgar, bölgede yaşanacak olumlu gelişmelerle yeni şirketlerin de gelebileceğini söyledi.

YURTDIŞINDA BÜYÜYOR

Mars'ın yatırımları Türkiye ile sınırlı değil. Şirket, 500 römorkluk yatırımla 'İntermodal Taşımacılığı'nı hizmete soktu. 27 milyon euroyu bulan yatırımla İtalya'nın Trieste kentiyle Lüksemburg'daki Bettembourg arasında römorklarla tren yolu taşımacılığı yapıyor. Tulgar, bu hatta taşımacılığın hızla arttığını belirterek "Bu ekonominin iyi yolda olduğunu gösteriyor" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT