1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ı kana buladı
Diyarbakır'ı kana buladı

Diyarbakır'ı kana buladı

Diyarbakır'ın Hazro İlçesi'ne bağlı Çiftlibahçe Köyü'nde oturan Uğurlu, Tekin ailesi arasında yaşanan ve 8 kişinin ölümüyle sonuçlanan silahlı çatışmanın failleri F.U., G.U.,V.U., F.U. Antalya'nın Alanya İlçesi'nde İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapıl

A+A-

ZANLILARIN SORGUSU BAŞLADI

Zanlıların Alanya Oba Köy'de ikamet eden Ş.A.'nın evinde kaldığını tespit eden Antalya İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri eve operasyon düzenleyerek 4 şahsı kıskıvrak yakaladı. Zanlılar Jandarma tarafından Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim edildi. Zanlıların ilk sorgusu devam ediyor.

NE OLMUŞTU?

Gani Uğurlu'nun oğlu ve yeğenleri, PKK'nın silahlı eylemleri başlatmasının yıldönümü olan 15 Ağustos gösterilerine katıldıktan sonra ortadan kayboldu. Uğurlu ailesi haber alınamayan 3 çocuklarının dağa çıkarak PKK'ya katıldığı bilgisine ulaştı. Uğurlu ailesi bu durumdan Tekin ailesini sorumlu tuttu. Tekin ailesinden Ömer Tekin'in BDP'den İl Genel Meclisi üyesi olması nedeniyle çocukları onların yönlendirdiğini iddia etti. Bu nedenle Uğurlu ve Tekin aileleri arasında tartışma çıktı. İki aile fertlerinin karıştığı ve tabancaların yanında Kalaşnikof silahların da kullanıldığı çatışmada 8 kişi yaşamını yitirdi, 5 kişi yaralandı.

HABERE YORUM KAT