1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Diyarbakır'ı kalbinden vuracak proje
Diyarbakır'ı kalbinden vuracak proje

Diyarbakır'ı kalbinden vuracak proje

Diyarbakır'ın ilk başörtülü belediye başkan aday adayı Türkan Gürler'in devasa dediği projelerinden yalnızca biri Diyarbakırlıları heyecanlandıracak.

A+A-

Ak Parti'den Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi Belediye Başkan aday adayı olan Türkan Gürler, daha önce sözünü ettiği devasa projelerinden birini açıkladı.

AHMET KAYA KÜLTÜR MERKEZİ

Aday olarak seçilmesi durumunda Kayapınar ilçesini kesin olarak kazanacağını dile getiren Gürler, Kayapınar Belediye Başkanlığı'nda yapacağı ilk icraatının, ilçenin göbeğine Türkiye'de en çok Diyarbakır'da sevilen merhum sanatçı Ahmet Kaya isminde bir kültür merkezi yapmak olduğunu söyledi.

"Ahmet Kaya HAYRANIYIM"

Ahmet Kaya'nın Diyarbakır'da aşırı derecede sevildiğini kaydeden Gürler, kendisinin de Ahmet Kaya hayranı olduğunu belirterek, "Başkanlığımda yapacağım ilk icraatım ilçenin göbeğine Ahmet Kaya Kültür Merkezi ve Ahmet Kaya Parkı yapmak olacak. Diyarbakır'da çok sevilen Ahmet Kaya'nın da Diyarbakırlının da bunu hak ettiğini düşünüyorum. İnşallah devletimizin uzun yıllar sonra bile olsa Ahmet Kaya'nın hakkını vermesinin ardından o isimle ilk Kültür Merkezini ben Diyarbakır Kayapınar İlçe Merkezinin göbeğine yapacağım" dedi.

"DİYARBAKIR HALKININ HİZMETİNE GİRMEYE ADAYIM"

Devasa inanılmaz projeleri bulunduğunu kaydeden Gürler, "Ben öğretmenim ancak aynı zamanda harita mühendisiyim ve şehircilik konusunda eğitimliyim. Diyarbakır güzel modern bir kent olmayı hak ediyor ve bende bunu sağlamak adına tüm bilgi ve birikimimi tüm mesaimi harcamaya hazırım. Türkiye'de birçok ili ve birçok belediye başkanını kıskandıracak müthiş projelerle Diyarbakır halkının hizmetine girmeye adayım" diye konuştu.

"ARTIK SİYASET BELEDİYECİLİĞİ YAPILMAYACAK"

Diyarbakır'da bugüne kadar hep siyaset belediyeciliği yapıldığını ifade eden Ak Parti Kayapınar Belediye Başkan Aday adayı Türkan Gürler, "Belediyecilik bundan sonra böyle yapılmayacak. Belediyeciliği Diyarbakırlının hak ettiği güzellikleri gerçekleştirerek yapacağız. Halkında katılımcı olduğu bir belediyecilik anlayışıyla hizmet vereceğiz. Belediye reisinin iktidar partisinden olmasının da büyük avantajını kullanarak Diyarbakır'ı bölgenin incisi yapacağız. Belediyecilik uzman kişilerin işidir. Uzman kişilerde dezavantajları avantaja çevirmesini iyi bilir. Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan, bölgeye bilinçli olarak, 'Anadolu gelişip güçlenirse Türkiye gelişir güçlenir' mantığıyla birçok hizmetler yaptı. Devlet imkânlarını bu bölgeye adeta seferber etti. biz Sayın Başbakanımızın açtığı bu yolda Diyarbakırlılarla birlikte yürüyeceğiz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT