1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Diyarbakır'ı ayağa kaldıran söylenti
Diyarbakır'ı ayağa kaldıran söylenti

Diyarbakır'ı ayağa kaldıran söylenti

Diyarbakır'da köyüne dönmek isteyene hükümetin ev yapmaları için 25 bin TL yardım yapacağı söylentisi kentti ayağa kaldırdı.

A+A-

Özel idare kapısında uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar başvuru yapmak için adeta bir birini eziyor. Yetkililer, böyle bir yardımın olmayacağını söylemesine rağmen vatandaşların başvurusu sürüyor. Hükümetin başlattığı çözüm süreci, köye geri dönüş için büyük umut oldu.

Diyarbakır'da köyüne dönmek isteyene hükümetin ev yapmaları için 25 bin TL yardım yapacağı söylentisi vatandaşlar arasında heyecan yarattı. 10 günde yaklaşık 30 bin kişi, Köye Dönüş Projesi kapsamında geri dönmek için İl Özel İdaresi'ne dilekçe verdi. Yetkililer, vatandaşların yoğun başvurusu üzerine İl Özel İdaresi binasının kapısına, "İl Özel İdaresi bütçesinden köye dönüş projesiyle ilgili herhangi bir ödenek olmayıp yardım yapılmamaktadır" yazılı kağıt astırdı. Ancak buna rağmen vatandaşlar dilekçe vermeyi sürdürüyor. Diyarbakır İl Özel İdare Genel Sekteri Ahmet Akyol, böylesi bir yardımın yapılacağı yönünde kendilerine herhangi bir talimat gelmediğini belirterek, vatandaşların bunu nerden duyduğunu bilmediklerini söyledi. Başvuru yapan vatandaşların başvurularını aldıklarını belirten Akyol, köye dönüşle ilgili herhangi bir ödeneklerinin olmadığını ifade etti.

HABERE YORUM KAT